Brodnica. Koniec sezonu - czas na podsumowania

Tekst i fot. Marek Ewertowski
Zenon Rosiński z brodnickimi talentami lekkoatletycznymi
Ważny i bogaty w wydarzenia sportowe sezon brodnickich lekkoatletów zakończony. To najbogatszy w sukcesy sezon zawodników MUKL i brodnickiego sportu.

Brodnica. Podumowanie sezonu lekkoatletow

Po raz pierwszy w historii brodnickiej lekkoatletyki Mateusz Zagórski z Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica, wystartował w sztafecie 4x400 m w mistrzostwach świata juniorów w Kanadzie. W półfinale na ostatniej zmianie, mając kilkanaście metrów straty, potrafił wyprowadzić polską sztafetę na drugie miejsce i wprowadzić do finału.

- Mateusz osiąga już takie wyniki, że został powołany do kadry narodowej seniorów i został objęty przygotowaniami do igrzysk olimpijskich w Londynie - cieszy się Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów i jednocześnie prezes klubu. - Wśród trenujących w klubie młodych ludzi jest jeszcze dużo talentów.

Brodniccy lekkoatleci mają się czym pochwalić. W mistrzostwach kraju w Białymstoku wywalczyli trzy medale. Srebro na 400 m zdobył Mateusz Zagórski, brązowy medal wywalczył w biegu na 800 m Mariusz Zawadzki. Trzecie miejsce zajęła sztafeta 4x400 m (Mateusz Ronowicz, Kamil Olszewski, Mariusz Zawadzki i Mateusz Zagórski).

Zawodnicy MUKL - w minionym sezonie - wzięli udział w 22 zawodach rangi mistrzostw Polski, makroregionu, województwa i mityngach lekkoatletycznych w których wywalczyli 26 złotych medali, 16 srebrnych i 15 brązowych. W swoich kategoriach wiekowych aż ośmiu zawodników brodnickiegio klubu, jest klasyfikowanych w pierwszej dziesiątce najlepszych w kraju.

- Nie byłoby tych sukcesów bez pomocy samorządu miejskiego i wsparcia gminy Brodnica - dodaje trener. - Sukcesy moich podopiecznych powodują, że zawodnikom pomagają także brodniccy przedsiębiorcy.

W czasie uroczystej gali w Pałacu Anny Wazówny młodzi sportowcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd miejski i przedstawicieli lokalnego biznesu. Były kwiaty i podziękowania za medale oraz osiągnięte sukcesy.

Brodniczanie już na początku listopada rozpoczynają cykl przygotowań do kolejnego sezonu. Najważniejszą imprezą lekkoatletyczna dla podopiecznych Zenona Rosińskiego będą mistrzostwa kraju we wszystkich kategoriach wiekowych.