Brodnicki Budżet Obywatelski 2022. Do wydania jest kilkaset tysięcy złotych! Można składać wnioski

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Wkrótce w Lasku Miejskim w Brodnicy dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego ma zostać zbudowany singletrack z elementami pumptracku
Wkrótce w Lasku Miejskim w Brodnicy dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego ma zostać zbudowany singletrack z elementami pumptracku Paweł Wiśniewski
Udostępnij:
Mieszkańcy Brodnicy do 15 września mogą składać wnioski na realizację ich pomysłów na terenie naszego miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na realizację zgłoszonych i wybranych pomysłów przeznaczona zostanie kwota 600 tys. zł, a ich realizacja ruszy już w przyszłym roku. Zatem jeśli wiedzą państwo, czego brakuje w naszym mieście, warto wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o przeznaczenie tych pieniędzy na niezbędne inwestycje.

Do 15 września można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego Brodnicy

Od środy, 1 września do środy, 15 września mieszkańcy Brodnicy na formularzu zgłoszeniowym dostępnym pod tym linkiem mogą opisywać swoje pomysły, a następnie przekazywać je do Budżetu Obywatelskiego Brodnicy. Do podziału jest aż 600 tys. zł, a realizacja wybranych pomysłów rozpocznie się w 2022 r. Przypominamy, że propozycje projektów mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Brodnicy, ale każdy z mieszkańców ma prawo zgłosić wyłącznie jeden projekt. Do złożonych projektów należy dołączyć listę poparcia dla projektu, podpisaną przez co najmniej 10 mieszkańców Brodnicy. Wzór tej listy jest dostępny pod tym linkiem. Co ważne, do grupy 10 osób popierających projekt nie wlicza się projektodawcy. Należy pamiętać, że zgłaszający projekt określa przybliżony koszt realizacji danego pomysłu według własnego oszacowania, a koszt jednego projektu nie może przekroczyć w tym roku 480 tys. zł.

Wypełnione w wersji papierowej formularze z listą poparcia danego projektu, w zaklejonych kopertach z dopiskiem "Konsultacje społeczne do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022" należy składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Brodnicy lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Brodnicy, ul. Kamionka 23. O dotrzymaniu terminu złożenia projektu drogą korespondencyjną decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Złożone do 15 września projekty zostaną zweryfikowane pod względem formalno-prawnym, a następnie poddane pod głosowanie mieszkańców.

Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego zawarte zostały w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod tym linkiem. Ze środków Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane projekty dotyczące zadań znajdujących się w zakresie zadań własnych miasta, realizowane na terenie będącym własnością miasta, a także na drogach zaliczonych do kategorii dróg gminnych w mieście Brodnicy. Projekt zgłaszany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego musi być ogólnodostępny i nieodpłatny.

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w Brodnicy realizowane są inwestycje

Do tej pory dzięki Budżetowi Obywatelskiemu została zbudowana Strefa Psiej Aktywności w Brodnicy, która po batalii sądowej zakończonej ugodą została otwarta 9 lipca 2021 r. Przypomnijmy, że ta inwestycja zwyciężyła w edycji Budżetu Obywatelskiego w 2018 r., a jej wartość to prawie 200 tys. zł. Także dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego oraz Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego za ok. 485 tys. zł udało się odświeżyć brodnicki Lasek Miejski, a dokładnie teren za PGK, gdzie zamontowano wiatę, postawiono leżaki oraz stworzono ścieżki do biegania. Wkrótce dzięki Budżetowi Obywatelskiemu ma także ruszyć budowa toru rowerowego w pobliżu tego miejsca, o czym pisaliśmy pod tym linkiem. Singletrack z elementami pumptracku ma składać się z 70-centymetrowych ziemnych garbów oraz profilowanych ramp łukowych na zakrętach. Tor ma mieć układ zamknięty, jednokierunkowy. Na terenie działki, na której powstanie tor rowerowy znajdzie się także miejsce na plac odpoczynku z zamontowanymi stojakami na rowery, dwiema ławkami i koszem na śmieci. Wzdłuż toru zamontowanych ma zostać sześć solarnych latarni parkowych.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie