Firma Fungopol zdobyła złoty medal w kategorii produktów niecertyfikowanych za borowika szlachetnego marynowanego, zaś Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skwierawski otrzymał pierwsze wyróżnienie również w kategorii produktów niecertyfikowanych za nalewkę żurawinową.
- To dla nas wielka satysfakcja - komentuje Robert Skórczewski z firmy Fungopol. - Zdobyć taką nagrodę na tych targach, to na pewno oznacza podnieść rangę naszych marynowanych grzybków, jest to niemała promocja.
Skórczewski śmieje się, że to dobrze, iż słoik nie jest miniaturowy, bo borowiki mają już na koncie złote medale w Gdańsku, Poznaniu, teraz w Łodzi, więc będzie gdzie naklejać tę ważną dla klientów informację. A poza tym cieszy się, że można było pokazać się na targach w towarzystwie innej bruskiej firmy. Bo to przy okazji promocja regionu.
Również Stefan Skwierawski jest zadowolony z udziału w targach. - Nasza nalewka dostała już Rubinowy Hit - przypomina. - A teraz kolejną nagrodę. To wielka radość.
Grzybki z Fungopolu można dostać w chojnickich sklepach, a hurtownia "Femita" będzie też już wkrótce częstować żurawinową nalewką.
