Budowani Toruń zdobyli puchar firmy Mekro [zdjęcia]

Migawka z meczu Budowlani - ŁKS. Atakuje Katarzyna Bryda
Migawka z meczu Budowlani - ŁKS. Atakuje Katarzyna Bryda Sławomir Wojciechowski
Budowlani Volley Toruń triumfowali w VI Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro w Świeciu. Joker był ostatni.
Sandra SzczygiołSandra Szczygioł (nr 16) w Świeciu rozegrała bardzo dobry turniej

Budowlani Toruń - ŁKS Łódź (turniej)

W sobotę i niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu rozegrano kolejne cztery turniejowe mecze. Najpierw długi pojedynek stoczyli pierwszoligowcy z Torunia i Węgrowa. Budowlani Volley pokonali Sokołów S.A. Nike 3:2, choć po dwóch setach przegrywali 0:2. Skrzydeł podopiecznym Mariusza Soi dał wysoko wygrany 3. set (do 15).
Później w sobotni wieczór Sokołów S.A. Nike Węgrów uległ ŁKS-owi Łódź 1:3. Ten wynik sprawił, że szanse na zdobycie głównego trofeum miały przed ostatnią kolejką zespoły z Torunia, Świecia i Łodzi. Organizatorzy za zwycięstwo przyznawali 2 punkty, a porażkę jeden.

Porażka jokerek

W pierwszym niedzielnym pojedynku Joker niespodziewanie gładko przegrał z Nike 0:3. Gospodynie nie mogły sobie poradzić z dobrze spisującymi się w obronie rywalkami. Poza tym psuły zdecydowanie za dużo zagrywek oddając za darmo punkty. Ta porażka sprawiła, że w turnieju o puchar swojego głównego sponsora jokerki zajęły ostatnie miejsce.

Puchar został w województwie

Tak się złożyło, że w ostatni mecz decydował o 1. miejscu. Budowlanym Toruń dawało je każde zwycięstwo oraz przy odrobinie szczęścia także porażka 2:3 (wówczas liczyłby się bilans małych punktów). ŁKS Łódź musiał wygrać 3:0 lub 3:1. Pierwszy set lepiej rozpoczęły łodzianki, ale od remisu 9:9 inicjatywę przejęły zawodniczki z Kujawsko-Pomorskiego, które szybko odskoczyły na sześć "oczek", by wygrać do 18. W 2. secie ŁKS wygrywał do 22:21, ale końcówka należała do torunianek (25:22). Łodzianki jednak nie poddały się. Szczęśliwie zdołały wygrać kolejną partię 26:24. Z kolei w kolejnej na włosku wisiał tie-break, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Torunia wygrywając 25:23, a cały mecz 3:1.

Wyniki: Budowlani Volley Toruń - Joker Mekro Świecie 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:20), ŁKS Commercecon Łódź - Joker Mekro 2:3 (23:25, 18:25, 25:14, 25:20, 11:15), Budowlani - Sokołów S.A. Nike Węgrów 3:2 (17:25, 22:25, 25:15, 26:24, 15:11), Nike - ŁKS Łódź 1:3 (25:23, 9:25, 13:25, 23:25), Nike - Joker Mekro 3:0 (25:21, 25:21, 25:18), Budowlani - ŁKS Łódź 3:1 (25:18, 25:22, 24:26, 25:23).

1. Budowlani Volley Toruń 3 6 9-4
2. Sokołów Nike Węgrów 3 4 6-6
3. ŁKS Commercecon Łódź 3 4 6-7
4. Joker Mekro Świecie 3 4 4-8

Torunianki zdobyły nie tylko główne trofeum, ale także dwie z czterech nagród indywidualnych. MVP turnieju została Sandra Szczygioł, zaś najlepszą rozgrywającą Marlena Pleśnierowicz. Poza tym wyróżniono Alicję Walczak (Joker) jako najlepszą przyjmującą oraz Agnieszkę Wołoszyn (ŁKS Commercecon Łódź) jako najlepszą atakującą.