
Wzdłuż peronu na odcinku wykopu pod dworzec postawiono na głębokość 5 metrów specjalną palisadę z metalowych kształtowników odgradzającą budowę od peronu.

Remontowany jest także główny tunel pasażerski. - Zaczynamy na odcinku od budynku głównego do peronu 2. i jeszcze kawałek w kierunku peronu 3. - usłyszeliśmy od naszego rozmówcy. - Nowy będzie wyłożony granitem zarówno na posadzce jak i na ścianach. Zamawiający jeszcze nie zdecydował się na kolor materiału.

Wyremontowany peron 2. wraz z odcinkiem odnowionego już tunelu (tylko od peronu 2. do 3.) wykonawca planuje oddać do użytku pod koniec listopada 2014 roku.

Planowany termin oddania bydgoskiego dworca do użytku to koniec 2015 r. Łączna wartość inwestycji to ok. 197 mln zł.