Burza, tropikalne upały i triumf reprezentantki Czarnogóry w Bella Cup

Paula Kania nie w finale zagrała najsłabszy mecz.
Paula Kania nie w finale zagrała najsłabszy mecz. Lech Kamiński
Osiem lat czekamy na polski truimf na toruńskich kortach. I nadal będziemy czekać, bo w finale tegorocznej edycji Bella Cup (25 tys. dolarów) Paula Kania przegrała z Czarnogórką Danką Kovinić.

Bella Cup 2012 mecz finałowy Paula Kania v Danka Kovinic

Finał był bardzo ciekawy, a wielu wymian z drugiego i trzeciego seta nie powstydziłby się niejeden znacznie większy turniej. Tym razem uniknęliśmy steranych karierą weteranek, a znalazły się w nim bezkompromisowe przedstawicielki młodego pokolenia i być może przyszłe gwiazdy tenisa, które szybko pną się w światowym rankingu: 20-latnia Paula Kania i zaledwie 17-letnia Danka Kovinić.

Pierwszy set to triumf 6:3 Kovinić, w drugim coraz lepiej grająca Polka zwycięża 6:4. W decydującej partii Kania szybko przełamała Czarnogórkę i prowadziła 3:1. Potem jednak pięć kolejnych gemów i cały mecz wygrała Ković. Toruń opuszczała z uśmiechem na ustach, czekiem na 3 tys.,dolarów i bagażem punktów, które zapewnią jej kolejny skok w rankingu WTA.

- To nie był mój dzień, zagrałam najsłabszy mecz w ciągu tygodnia. W sumie to był jednak dobry turniej, świetnie zorganizowany. Polubiłam zwłaszcza toruńskie naleśniki. Akurat przed finałem nie zjadłam ani jednego, może dlatego przegrałem - uśmiechała się Kania.

Przypomnijmy, że pecha mieliśmy także w finale debla. Tam przegrały Katarzyna Piter i Barbara Sobaszkiewicz, podobnie zresztą jak dwa lata temu.