Maraton, o którym mowa, będzie trwał we wtorek (22 października) między godz. 15 a 18 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5. Na czym ma polegać?
- Eksperci opowiedzą o zasadach głosowania, o szczegółach konkretnych projektów, a także pomogą wypełnić papierowe karty do głosowania - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Z kolei autorom i zwolennikom poszczególnych projektów pokażemy tego dnia jak skutecznie wypromować pomysł i zachęcić pozostałych mieszkańców do głosowania na ich propozycje.
Komu nie uda się przybyć na maraton, a potrzebuje więcej informacji na temat BBO, może skorzystać z pomocy urzędników, którzy od początku października jeżdżą po kolejnych osiedlach specjalnym autobusem BBO.
I tak, 23 października autobus zaparkuje w Starym Fordonie przy ul. Bydgoskiej (w godz. 9-12), 26 października przy ul. Modrakowej na Wyżynach (w godz. 9-12), a 30 października przy rondzie Grunwaldzkim w pobliżu Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 (między godz. 10 a 13).
O co najczęściej pytają bydgoszczanie zaglądający do mobilnego punktu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego? - Mieszkańców interesuje nowość w tegorocznej edycji, czyli kategoria małych projektów społecznych, ale też, jak co roku, pojawiają się pytania o zasady głosowania, terminy czy o to, jak zachęcić sąsiadów do poparcia konkretnego projektu - odpowiada Stachowiak.
Przypomnijmy, głosowanie w tegorocznej edycji BBO trwa do północy 31 października. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest rekordowa suma - 16 mln zł. Każdy może oddać głosy na 3 kategorie – na projekty osiedlowe (do kwoty przewidzianej na dane osiedle), projekty ponadosiedlowe (1 głos) i małe projekty społeczne (1 głos).
Najłatwiej zagłosować przez aplikację internetową. Należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo, podać swoje dane osobowe i wybrać faworytów.
Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu trzeba ją wrzucić do jednej z kilkudziesięciu urn ustawionych w wielu punktach miasta.
