Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że decyzją UEFA prawo organizacji mistrzostw Europy do lat 21 przyznano sześciu miastom-gospodarzom: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcom, Krakowowi, Lublinowi i Tychom.
To wstępna decyzja Komisji Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA, która będzie jeszcze wymagała zatwierdzenia przez Komitet Wykonawczy. Zdaniem UEFA, turniej powinien zostać rozegrany w tych 6 miastach z uwagi na łatwiejszą logistykę i związanymi z nią aspektami finansowymi. Oznacza to, że rozgrywki nie odbędą się w Warszawie. Europejska centrala podkreśliła, że stolica w ostatnich latach regularnie była gospodarzem wielkich wydarzeń, takich jak EURO 2012, finał Ligi Europy 2015, meczów reprezentacji Polski w eliminacjach EURO 2016 i finałów Pucharu Polski. Dlatego też, zdaniem UEFA, ME w 2017 r. powinny zostać przeprowadzone w miastach, które dotychczas nie dostały tak wielu szans na organizację ważnych imprez piłkarskich. Rozgrywki młodzieżowe powinny też być kierowane do mniejszych ośrodków, w celu popularyzowania futbolu "w miejscach, gdzie międzynarodowe wydarzenia nie są obecne i dostępne na co dzień dla lokalnej społeczności ".
Turniej w Polsce odbędzie się 16-30 czerwca 2017 r. Dostaliśmy jego organizację 26 stycznia 2015 r. w Nyonie. Stało się to po tym, gdy Polska ogłosiła, że wycofuje się z kandydowania do organizacji seniorskich ME 2020. W zamian UEFA przyznała nam "Małe EURO ".
Polacy zagrają w tym turnieju bez eliminacji, jako gospodarz. Pozostałych 11 uczestników wyłonią eliminacje w 9 grupach. Awansują tylko zwycięzcy oraz dwie ekipy z barażów (spośród drużyn, które zajmą 2. miejsca w grupach utworzona zostanie dodatkowa tabela, w której 4 najwyżej sklasyfikowane drużyny dostaną prawo gry w barażu). Stadion Zawiszy będzie zapewne gościć mecze jednej z 3 grup finałów. Czy także półfinał lub mecz o medal?