Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Były dowódca WOT w Kujawsko-Pomorskiem z awansem: będzie dowodził "terytorialsami" w całym kraju

OPRAC.:
Wojciech Pierzchalski
Wojciech Pierzchalski
Zmiana jest spowodowana mianowaniem dotychczasowego dowódcy WOT, gen. Macieja Klisza, na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dowódcą "terytorialsów", w jego miejsce, został dotychczasowy dowódca kujawsko-pomorskiej brygady WOT, pułkownik Krzysztof Stańczyk.
Zmiana jest spowodowana mianowaniem dotychczasowego dowódcy WOT, gen. Macieja Klisza, na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dowódcą "terytorialsów", w jego miejsce, został dotychczasowy dowódca kujawsko-pomorskiej brygady WOT, pułkownik Krzysztof Stańczyk. nadesłane
Zmiana jest spowodowana mianowaniem dotychczasowego dowódcy WOT, gen. Macieja Klisza, na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dowódcą "terytorialsów", w jego miejsce, został były dowódca kujawsko-pomorskiej brygady WOT, pułkownik Krzysztof Stańczyk.

Obejrzyj wideo: Nudzisz się w Toruniu? CSW zaprasza na wakacyjne wycieczki tematyczne!

od 16 lat

O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa. W związku z powołaniem dotychczasowego dowódcy WOT - gen. dywizji Macieja Klisza na nowe stanowisko, od 10 października obowiązki dowódcy WOT w zastępstwie pełni pułkownik Krzysztof Stańczyk - przekazały Wojska Obrony Terytorialnej.

Zmiany w WOT: Pułkownik z kujawsko-pomorskiego nowym dowódcą

Powołanie płk Stańczyka na nowe stanowisko jest spowodowane rezygnacją z funkcji dotychczasowego Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych - gen. broni Tomasza Piotrowskiego. Jego miejsce zajmie dotychczasowy "dowódca terytorialsów" - gen. Maciej Klisz. Wraz z gen. Piotrowskim, rezygnację z pełnionej funkcji złożył dotychczasowy Szef Sztabu Generalnego gen. Rajmund Andrzejczak. Prezydent Andrzej Duda na jego miejsce mianował gen. Wiesława Kukułę.

Płk Stańczyk był od 11 września br. I Zastępcą Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformowano na stronie WOT, płk Stańczyk rozpoczął służbę w 1994 roku w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego w Braniewie. Następnie służył w 6. Brygadzie Artylerii Armat im. gen. Józefa Bema w Toruniu oraz Centralnej Grupie Działań Psychologicznych w Bydgoszczy. Od 2007 roku był związany z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych, a od 2011 r. z Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

Płk Krzysztof Stańczyk nowym dowódcą WOT

Płk Stańczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu (1994) oraz Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej (ASzWoj 2023). Realizuje studia doktoranckie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był uczestnikiem pięciu misji poza granicami kraju: w Syrii, Iraku i Afganistanie.

Nowy dowódca WOT jest związany z formacją od 2017 roku, natomiast od 2018 roku był dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Były dowódca WOT w Kujawsko-Pomorskiem z awansem: będzie dowodził "terytorialsami" w całym kraju - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska