Camerimage 2016. Jessica Lange pokaże w Bydgoszczy swoje...

  Camerimage 2016. Jessica Lange pokaże w Bydgoszczy swoje fotografie

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Pluta

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jessica Lange wczoraj na Camerimage odebrała Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Dziś w bydgoskim bwa otworzy swoją wystawę fotografii.

  Jessica Lange wczoraj na Camerimage odebrała Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Dziś w bydgoskim bwa otworzy swoją wystawę fotografii. ©Paweł Skraba

  Sprawdźcie, co będzie się dziś działo na festiwalu Camerimage, który zaczął się w sobotnie popołudnie w bydgoskiej Operze Nova!
  Jessica Lange wczoraj na Camerimage odebrała Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Dziś w bydgoskim bwa otworzy swoją wystawę fotografii.

  Jessica Lange wczoraj na Camerimage odebrała Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Dziś w bydgoskim bwa otworzy swoją wystawę fotografii. ©Paweł Skraba

  Po pierwszych festiwalowych emocjach związanych z oficjalnym otwarciem Camerimage, dziś czekają nas następne. Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia jest otwarcie wystawy fotografii Jessiki Lange, którego w bydgoskiej Galerii Miejskiej bwa dokona sama aktorka.

  Amerykańska aktorka podczas sobotniej gali otwarcia Camerimage w Bydgoszczy odebrała z rąk Marka Żydowicza, dyrektora imprezy, Nagrodę im.
  Krzysztofa Kieślowskiego. Była bardzo wzruszona. - To wspaniałe, że znalazłam się tutaj, wśród tylu osób, które prawdziwie kochają kino - mówiła odbierając statuetkę. - Cieszę się też, że choć kilka najbliższych dni będą mogła spędzić poza Stanami Zjednoczonymi.

  Aktorka dziś o godz. 18 w bwa osobiście otworzy wernisaż "Unseen". Zobaczymy na nim ponad 130 fotografii w czerni i bieli, które powstały w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

  Niewiele osób wie, że tak naprawdę pierwszą wielką miłością Jessiki Lange była właśnie fotografia. Dopiero później Lange zdecydowała się poświęcić karierze aktorskiej. Wystawa jest pierwszą prezentacją fotografii Jessiki Lange w Polsce. Kto nie zdąży przyjść do bwa dziś, ma szansę obejrzeć wystawę do 8 grudnia.

  Co jeszcze czeka nas dziś (niedziela) podczas Camerimage? Przed godziną 17 w Operze Nova będzie się można spotkać z Robertem Lantosem, producentem między innymi takich filmów, jak "Johnny Mnemonic" czy "Wschodnie obietnice", który podczas sobotniej gali otwarcia festiwalu odebrał nagrodę dla producenta ze szczególną wrażliwością wizualną. Wcześniej będzie można w Operze zobaczyć jeden z filmów wyprodukowanych przez Lantosa "Świat według Barneya".

  Śledźcie nasz serwis. Po południu na www.pomorska.pl znajdziecie relację i galerię zdjęć z wernisażu Jessiki Lange.

  Czytaj o Camerimage na www.pomorska.pl/bydgoszcz


  Marek Żydowicz: - Osacza nas durnokracja [wideo]
  Gratka dla miłośników kina. Rozpoczął się Camerimage 2016 [zdjęcia]
  Rozpoczął się Camerimage 2016 w Bydgoszczy. Nagroda dla Jessiki Lange [zdjęcia, wideo]
  Rozpoczął się Camerimage 2016 w Bydgoszczy. Jessica Lange z nagrodą [relacja z gali otwarcia]


  Marek Żydowicz na otwarciu Camerimage.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy