https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Władysław Szyling, właściciel Hurt-Trans Kawiko, ze Złotym Kluczem Przedsiębiorczości. Zobacz zdjęcia z wręczenia nagrody

Sandra Szymańska
Wręczenie Nagrody Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" dla Hurt-Trans Kawiko. Statuetkę odbiera właściciel Władysław Szyling.
Wręczenie Nagrody Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" dla Hurt-Trans Kawiko. Statuetkę odbiera właściciel Władysław Szyling. powiat-sepoleno.pl
Władysław Szyling, właściciel i prezes firmy Hurt-Trans Kawiko z Zabartowa, otrzymał nagrodę starosty sępoleńskiego Złoty Klucz Przedsiębiorczości 2024. Firma od 36 lat działa na rynku budowlanym, a w planach ma poszerzenie działalności. – W domu było nas jedenaścioro, zaczynałem od zera, z dwoma pracownikami. Dziś mam ich 98 – wspomina laureat Władysław Szyling.

Złoty Klucz dla Kawiko

W tym roku o uhonorowanie Nagrodą Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” wnioskował zarząd powiatu sępoleńskiego. Decyzją kapituły statuetkę i dyplom podczas sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego, w piątek, 31 stycznia, odebrał Władysław Szyling, prezes Hurt-Trans Kawiko z Zabartowa (gmina Więcbork). Jego firma działa już od 36 lat, a obecnie obszarem jej działalności są roboty związane z budową dróg, ścieżek, miejsc postojowych, obiektów sportowych i rozbiórką budynków. Zajmuje się również produkcją i sprzedażą betonu i kruszywa. Wykonuje także usługi na zlecenie sprzętem budowlanym.

Czytaj też:

Przedsiębiorstwo powstało w 1989 roku w Więcborku. Zajmowała się pierwotnie produkcją wyrobów betonowych. Świadczyła też usługi transportowe oraz usługi sprzętem do prac ziemnych, a kilka lat później rozszerzyła działalność o hurtownię wyrobów spirytusowych.

- To były bardzo trudne czasy, ostatni rok komunizmu. Zaczynałem od zera, nie mając pieniędzy. W domu było jedenaścioro, a pracowitości nauczyła nas mama. 2 maja założyliśmy firmę, a trzeciego to już sam stanąłem przy betoniarce. Miałem dwóch pracowników. Wszystko robiliśmy ręcznie. Nie było widlaka, wszystko trzeba było robić łopatami. Dzisiaj to już są inne czasy – wspomina prezes Władysław Szyling.

W XXI wieku firma zajęła się też budową dróg. W 2019 roku zbudowała nowy węzeł betoniarski i zakład z warsztatem naprawczym, przenosząc siedzibę do Zabartowa. Obecnie firma zatrudnia blisko 100 pracowników.

- Stawiam na młodzież i na wykształcenie. Sami nie zdołalibyśmy wszystkiego osiągnąć, to ludzie są tą „cegiełką”. Jeśli pracownik ma coś mądrego do powiedzenia, to ja chętnie go wysłucham. Nieważne czy pracuje na warsztacie, czy jest kierowcą, operatorem, czy zamiata plac – podkreśla prezes Hurt-Trans Kawiko.

Firma zamierza dalej się rozwijać. W planach ma działalność dotyczącą przetwarzania odpadów, na które otrzymała 2,5 mln zł z ministerstwa i budowę nowego węzła. Kupiła żwirownię i być może otworzy też nową filię na nowo zakupionej działce.

- Cieszę się, że kapituła zauważyła naszą firmę. Jestem z tego bardzo dumny. To dla mnie ogromny zaszczyt, który przypomina mi o wszystkich latach pracy, wyzwań, a przede wszystkim współpracy z niesamowitymi ludźmi, którzy zawsze stali u mojego boku. Ta decyzja jest dla mnie symbolem, że wartości, takie jak ciężka praca, zaangażowanie i odpowiedzialność wobec społeczności lokalnej mają sens i są fundamentem trwałego sukcesu. Każdy sukces ma swoje korzenie. Dla mnie jest nimi, była i zawsze będzie moja rodzina. Dziękuję za waszą cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie – powiedział Władysław Szyling, odbierając nagrodę.

Nagroda "Złoty Klucz Przedsiębiorczości"

Nagroda Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" została ustanowiona w 2014 roku. Jej celem jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, innowacyjności, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocji usług rynku pracy.

Nagroda ma charakter honorowy i jest przyznawana przedsiębiorcom działającym na terenie powiatu sępoleńskiego za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej. Jej celem jest uhonorowanie firm, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarki, osiągają znaczące sukcesy biznesowe oraz działają na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Laureaci nagrody to firmy innowacyjne, które stawiają na jakość produktu, są znane i cenione nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska