Browar Carlsberg (wieloletni partner projektu butelek papierowych) wyjaśnił w komunikacie: „Pracujemy nad opracowaniem pierwszej na świeci papierowej butelki do piwa wykonanej z ekologicznie pozyskiwanych włókien drzewnych, która ma 100 proc. bioproduktów i w pełni nadaje się do recyklingu."
Niedługo potem firma piwowarska zaprezentowała swoją pierwszą papierową butelkę do piwa Pilsner. Oczekuje się, że te papierowe butelki wykonane z polimeru roślinnego o nazwie „PEF” będą w pełni nadawać się do recyklingu i ulegną naturalnej degradacji w ciągu roku, w przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników. Firma zajmująca się zrównoważonym rozwojem, która tworzy te butelki, ma nadzieję, że będą one gotowe do użycia przez konsumentów do 2023 r.
Wysiłki The Paper Bottle Company zmierzające do stworzenia zrównoważonych, nadających się do recyklingu butelek, wspierają m.in. takie jak Coca-Cola i Absolut.
Cel? Wyeliminowanie tworzyw sztucznych z jednorazowego użytku
Jak przekonują autorzy projektu, takie papierowe butelki mogą pomóc złagodzić poważny problem zanieczyszczenia oceanów i środowiska tworzywami sztucznymi.
Może to Cię też zainteresuje...
Jak powiedziała portalowi My Modern Met Christina Carlsen - dyrektor techniczna Paboco: - Od samego początku uczestniczę w tej podróży, odkrywając technologię i budując pierwszą maszynę do butelki papierowej gołymi rękami. Różnica w kierunku zrównoważonego świata dla przyszłych pokoleń. To, co robimy, to nie tylko nowa butelka, ale robimy różnicę.
