Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cashflow: liczył się nie tylko szczęśliwy rzut kostką

(ak)
Gra była zacięta
Gra była zacięta Andrzej Muszyński
Kolejny bydgoski Cashflow Day, czyli dzień gry uczącej przedsiębiorczości, odbył się wczoraj w Wyższej Szkole Bankowej.

Cashflow co środę

Cashflow co środę

Otwarte spotkania klubu Cashflow, odbywają się także cyklicznie w WSB w Bydgoszczy, w każdą środę o godz. 17.00 w sali 116 (budynek A)

Spotkania są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przedsiębiorczych w grupie
studentów, słuchaczy studiów podyplomowych a także osób nie związanych uczelnią.

WSB, w nietypowy sposób, przekonywało licealistów, jak skutecznie poruszać się w świecie finansów. Jutro, 23 marca, w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. To był kolejny Cashflow Day - czyli sposób na to jak ćwiczyć swoją inteligencję finansową.

Ponad 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się w emocjonującym wyścigu "szczurów".

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej gra Cashflow wpisana została na listę oficjalnych środków dydaktycznych zalecanych do użytku szkolnego w Polsce.

Wyższa Szkoła Bankowa organizuje przedsięwzięcie już po raz trzeci. Głównym założeniem Cashflow jest rozwijanie inteligencji finansowej poprzez gry interaktywne oraz dyskusje.

Zasady gry

Zasady gry

Cashflow 101 jest grą planszowa wymyślona przez Roberta Kiyosaki, której celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania
pieniędzy. Na starcie każdy gracz otrzymuje z przydziału zawód, status rodzinny, wysokość zarobków i zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, rachunki). Pierwszym etapem jest wyścig szczurów, którego celem jest podniesienie przychodów pasywnych gracza do poziomu, na którym będą przekraczały wydatki. Gracz porusza się po planszy pionkiem w kształcie szczura, który ścigając się po zamkniętym kręgu bieżących wydatków, symbolizuje pogoń za materialną niezależnością. Pionek może zatrzymać
się na jednym z trzech rodzajów pól: transakcyjnym, losowym lub rynkowym. Dopiero jednak po zrealizowaniu etapu pierwszego gracz przechodzi do fazy szybkiego toru, której przedmiotem jest realizacja założonego przed rozpoczęciem gry celu (marzenia) bądź zwiększenie miesięcznego cash flow o 50 tys. dolarów, poprzez umiejętne inwestowanie i pomnażanie pieniędzy.

- Pierwsze miejsce zajął Filip Gudell, a drugie - Paulina Dolińska, oboje z I LO w Bydgoszczy. Na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Szymecki z Technikum Ekonomicznego w Świeciu - podała Magdalena Karpińska z WSB.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska