Działania przeprowadzono w nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 maja 2013 r.). W skoordynowanej akcji brali udział funkcjonariusze CBŚ, policjanci z Gdańska oraz funkcjonariusze Izby Celnej z Warszawy.
- Około godziny 22 policjanci weszli do pomieszczeń jednego y gospodarstw leżących na terenie powiatu płońskiego, gdzie akurat grupa osób przerabiała olej opałowy na napędowy - informuje kom. Monika Chlebicz, z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Podczas nalotu zabezpieczono dwie cysterny, w których było łącznie około 20 tys. litrów oleju opałowego, z czego ok. 8 tys. litrów było już odbarwionych. Na miejscu zabezpieczono też pompy i filtry niezbędne do tego procederu. Do policyjnych aresztów trafiło natomiast trzech mężczyzn.
- Dowody w tej sprawie trafiły do Urzędu Celnego w Warszawie, który prowadzi postępowanie z tytułu naruszenia ustawy karnej-skarbowej. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że szajka mogła narazić Skarb Państwa na straty przekraczające 36 tys. złotych - dodaje kom. Monika Chlebicz.
Czytaj e-wydanie »