
Podczas spotkania promującego nową książkę.
(fot. fot. archiwum)
Na promocję książki Kazimierza i Aliny Wajdów "Pamięci godni - znani i nieznani z gminy Cekcyn", której współautorem był Bartosz Puchowski, przybyło ok. 80 osób. Byli ciekawi nowej publikacji, poświęconej osobom związanym z regionem.
Spotkanie poprowadził Kazimierz Rink, który w krótkim wywiadzie z Aliną Wajdą podpytał autorkę o pracę nad publikacją. Kazimierz Wajda ze względu na stan zdrowia nie mógł być obecny na promocji.
Przedstawiono również fragmenty biogramów zawartych w książce. Czytali je Kazimierz Rink, Dorota Gromowska, Maria Bonk i Izabela Złotowska. Słuchacze mieli możliwość od razu kupić nową publikację i zdobyć autograf.
Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Cekcynie. Wydanie publikacji wsparli również: gmina Cekcyn, powiat tucholski, Nadleśnictwo Zamrzenica, Nadleśnictwo Tuchola oraz Bank Spółdzielczy w Koronowie.