Centrostal Bydgoszcz przegrał z Budowlanymi. Utracona szansa na wyższe miejsce

Redakcja
Andrzej Muszyński
Nie udała się zupełnie wyprawa bydgoskich siatkarek do Łodzi. Powalczyły w dwóch setach, ale nie zdobyły nawet meczowego punktu.

To spotkanie było bardzo ważne, bo ewentualna wygrana za 3 punkty dawała bydgoszczankom szansę na walkę o 4., a nawet jeszcze 3. miejsce po rundzie zasadniczej. Po sobotniej porażce może się okazać, że do play off przystąpią z zajmowanej aktualnie 6. pozycji.

Podopieczne Piotra Makowskiego miały słabszą skuteczność w ataku (31 proc. przy 46. rywalek). Popełniły też więcej błędów (25-19), aż 28 punktów straciły w ataku (12 po błędach, 16 blok), a łodzianki tylko 17 (odpowiednio 9 i 8). Po drugim secie, w którym nasz zespół odrobił 4-punktową stratę (7:11), a prowadząc 22:18 doprowadził do nerwowej lecz zwycięskiej końcówki, wydawało się, że jest szansa na wygraną. Tym bardziej, że 4. seta Centrostal rozpoczął od prowadzenia 5:2 i 7:4. Niestety, łodzianki odrobiły straty na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:12, a w 4. secie szybko odskoczyły na 4:0, 5:1, 11:4, 16:9 i 21:12.

Budowlani/Organika - Centrostal 3:1 (25:17, 25:27, 25:20, 25:16)

BUDOWLANI: Kosek 24 pkt., Szeluchina 11, Mirek 13, De Paula 12, Wojcieska 10, Echenique 3 i Ciesielska - libero; Bryda 2, Teixeira, Szymańska.
CENTROSTAL: Leys 2, Pelc 2, Kowalkowska 20, Polak 23, Mróz 3, Spicer i Kuehn-Jarek - libero; Naczk 3, Sawoczkina 2, SkibaKuligowska 6.
W innych meczach: Atom/Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:23, 23:25, 25:13, 27:25),

W Pucharze Polski z Rumią

Bydgoszczanki, które do finałowego turnieju w Inowrocławiu (8-10 kwietnia) awansowały zajmując po 1. rundzie czwarte miejsce w lidze poznały ćwierćfinałowego rywala. Będzie nim Wybrzeże/TPS Rumia, które nieoczekiwanie wyeliminowało w 1/8 AZS Białystok wygrywając na parkiecie przeciwnika 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25). Drugą niespodziankę sprawiła I-ligowy PTPS Piła eliminując Gwardię Wrocław 3:1 (20:25, 25:21, 25:15, 25:13). W pozostałych dwóch meczach: AZS UEK Kraków - Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 17:25, 20:25), Stal Mielec - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (24:26, 20:25, 19:25)

Pary 1/4: Centrostal - Wybrzeże/TPS, Muszynianka Muszyna - PTPS, Aluprof Bielsko - Biała - MKS Dąbrowa, Atom/Trefl Sopot - Budowlani.
W przypadku zwycięstwa bydgoszczanki w półfinale trafią na zwycięzcę pary Muszynianka - PTPS.