Wideo. Jak sprawdzić czy przeszedłeś koronawirusa?
To będzie duża inwestycja. Powierzchnia centrum dystrybucyjnego LPP wyniesie 75 tys. metrów kwadratowych, w tym 65 tys. metrów kwadratowych zajmie magazyn, natomiast 10 tys. metrów kwadratowych powierzchnia biurowa i techniczna. W budynku, oprócz systemów automatycznych, zastosowane zostaną rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną. Na dachu budynku planowany jest montaż instalacji fotowoltaicznych.
Wartość inwestycji wyniesie około 200 mln zł. Szefostwo spółki LPP podaje, że budowa centrum dystrybucyjnego, instalacja automatyki magazynowej oraz zatowarowanie potrwa około 12 miesięcy. Uruchomienie centrum dystrybucyjnego planowane jest więc na pierwszy kwartał 2022 roku.
W pierwszej fazie funkcjonowania w centrum zatrudnienie znajdzie około 500 osób. Docelowo, powstać ma nawet 1 tys. miejsc pracy. Rekrutacja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.
Przypomnijmy, że LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej Zarządza pięcioma markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.
Poza centrum dystrybucyjnym na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej budowana jest fabryka rowerów. Wartość inwestycji to 80 milionów złotych. Miejsca pracy? W pierwszym etapie ma być utworzonych 60-80 miejsc, docelowo 150.
Kto kolejny ruszy z inwestycją? Prawdopodobnie w drugiej połowie roku Anwis, firma należąca do Grupy Warema, światowego lidera w sektorze technik osłonowych. Władze Brześcia Kujawskiego przyznają, że po rozpoczęciu inwestycji przez LPP i RTE zainteresowanie Brzeską Strefą Gospodarczą jeszcze bardziej wzrosło. - Jestem przekonany, że w tym roku sprzedamy kolejne tereny pod inwestycje - powiedział nam Damian Chełminiak, zastępca burmistrza Brześcia Kujawskiego.
