Chełmińskie szkoły w Rankingu Perspektyw 2022. Które z "Tarczą"?

Monika Smól
Monika Smól
Które szkoły najlepsze - prezentujemy trzy najlepsze w Polsce i wszystkie w powiecie chełmińskim, które otrzymały "Tarcze"
Które szkoły najlepsze - prezentujemy trzy najlepsze w Polsce i wszystkie w powiecie chełmińskim, które otrzymały "Tarcze" Anna Kaczmarz/Dziennik Polski Polska Press Grupa
Udostępnij:
W styczniu 2022 roku miesięcznik „Perspektywy” już po raz kolejny przygotował Ranking Liceów i Techników. W zestawieniu znalazło się ponad 50 liceów z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym także szkoły z Chełmna i okolic. Które szkoły znalazły się najwyżej w Rankingu Liceów i Techników 2022? Sprawdziliśmy też, jakie noty zajęły szkoły z powiatu chełmińskiego.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

W 2022 roku miesięcznik „Perspektywy” przygotował ogólnopolski ranking szkół średnich już po raz dwudziesty czwarty.

Ranking „Perspektyw” 2022. Te czynniki decydują o miejscu w rankingu

W tegorocznym Rankingu pod uwagę wzięto dane z 1256 liceów ogólnokształcących oraz 1165 techników, które spełniły tak zwane kryterium wejścia: maturę w maju 2021 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Pod uwagę brano wyłącznie wyniki maturzystów przystępujących do egzaminu dojrzałości po raz pierwszy i piszących maturę na arkuszach standardowych.

Takie są kryteria Rankingu Liceów 2022:

  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych - 30 procent,
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych - 45 procent,
  • sukcesy w olimpiadach - 25 procent (o raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych).

Te licea wypadły najlepiej w rankingu Perspektyw 2022

W zestawieniu znalazło się 1256 liceów ogólnokształcących z całej Polski. Najlepsze okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Warto dodać, że utrzymało swoją pozycję z 2021 roku. Na pierwszym miejscu rankingu znalazło się również w 2019 roku, natomiast w 2020 było na drugiej pozycji. Kolejny raz na drugim miejscu ogólnopolskiego rankingu jest Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu (w 2020 roku zajmowało pierwsze miejsce, a w 2019 – piąte). Trzecie miejsce należy do XIII LO w Szczecinie (w poprzednich latach uplasowało się na: 3 miejscu – 2021 rok, 5 – 2020, 2 – 2019).

Te licea z województwa kujawsko-pomorskiego wypadły najlepiej

Oprócz głównego rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce, przygotowano również rankingi maturalne, olimpijskie i regionalne, w których uwzględniono najlepsze szkoły z danego regionu. Z województwa kujawsko-pomorskiego w rankingu Perspektyw 2022 znalazły się 53 licea. Najlepiej wypadły:

  • Uniwersyteckie LO w Toruniu – zajęło pierwsze miejsce w regionie i drugie w rankingu głównym (w 2021 roku również zajmowało drugie miejsce, w 2020 roku - pierwsze, a w 2019 – piąte);
  • VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy – zajęło drugie miejsce w regionie i 81 w rankingu głównym (w 2021 roku - 46, w 2020 - 49, w 2019 – 24);
  • IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu – zajęło trzecie miejsce w regionie i 102 w rankingu głównym (w 2021 roku – 130, w 2020 – 81, w 2019 – 83).

Tak w rankingu Perspektyw 2022 wypadły licea z Chełmna i okolic

W rankingu Perspektyw 2022 nie zabrakło także szkół z powiatu chełmińskiego. Spośród chełmińskich szkół, które uwzględniono w rankingu, jedna ma Srebrną Tarczę, a dwie Brązową Tarczę.

Więcej informacji na temat tego, jak w rankingu Perspektyw 2022 wypadły licea z powiatu chełmińskiego, prezentujemy w poniższej galerii:

Zobaczcie zdjęcia

Ranking Perspektyw może pomóc w wyborze szkoły

Ranking Perspektyw powstaje od kilkudziesięciu lat między innymi po to, by pomóc uczniom w wyborze szkoły.

- Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022, Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022 – czytamy w nadesłanej do redakcji informacji prasowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie