Sygnalizacja świetlna to element inwestycji realizowany w ramach wytyczenia ścieżki pieszo-rowerowej przez miasto - od Plant Kolejowych przez ul. Dworcową, ul. Grudziądzką i ul. Biskupią do ul. Jastrzębskiego.
- O montaż sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu wnioskowała Komisja Bezpieczeństwa, Polityki Mieszkaniowej i Pomocy Społecznej Rady Miasta Chełmna - mówi Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna. - Sygnalizacja wymuszona to zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Mamy tam do czynienia z wyjątkowo słabą widocznością, a jednocześnie dużym ruchem. Montaż sygnalizacji zapewni bezpieczniejsze korzystanie z tego punktu przez wszystkich uczestników ruchu. Koszt całego zadnia - dokumentacja i realizacja ścieżki - to 200 tys. złotych - w tym koszt przejścia to 55 tys. zł, z współudziałem finansowym Starostwa Powiatowego w Chełmnie.
- Żołnierze - weterani dopłynęli kajakami do Chełmna. Płyną dla Arka Urbańskiego. Zdjęc
- Taka uroczystość jak w jednostce wojskowej w Chełmnie będzie tylko w pięciu miejscach
- Chełmno. Zobaczcie nową wystawę przed Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Zdjęcia
- Ruszają wybory Miss Świecia i Chełmna 2021. Organizatorzy czekają na zgłoszenia
Stacje naprawcze dla rowerów stanęły w mieście dwie. Jedna usytuowana została przed Urzędem Miasta Chełmna, natomiast druga - na rynku.
- Ulokowanie ich na terenie Chełmna to jeden z wyników przeprowadzonych konsultacji „Umeblujmy wspólnie miasto", podczas których mieszkańcy zdradzali nam swoje sugestie dotyczące wyposażenia lub doposażenia miasta w dodatkowe elementy małej architektury - mówi Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna. - Od momentu pojawienia się stacji docierają do nas pozytywne głosy mieszkańców, co bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że stacje będą im służyć i spełnią swoje zadanie, choć awarii mieszkańcom życzymy jak najmniej. Cieszy jednak możliwość szybkiej naprawy roweru w czasie pobytu w terenie. Warto nadmienić, że stacje naprawcze to nie tylko wsparcie dla rowerzystek i rowerzystów, ale też dla rodziców małych dzieci korzystających z wózka - jest możliwość dopompowania koła, czy osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku.
Wynikiem konsultacji jest także m.in. zakup nowych ławek, które sukcesywnie pojawiają się w przestrzeni miasta, koszy na śmieci, których część została już ulokowana w terenie, a drugi etap prac przed nami oraz stołów do gry w szachy i chińczyka, które wkrótce pojawią się w mieście. Wynikiem konsultacji było również pojawienie się w zeszłym roku donic z drzewami na ul. Grudziądzkiej.
Zobaczcie zdjęcia
