https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chełmno Okna wybite w sąsiednim budynku opóźniły prace związane z postawieniem bloku komunalnego...

Monika Smól
Kierownik Józef Chmarzyński (z prawej) i burmistrz Mariusz Kędzierski przekażą dokumentację projektantowi. Ten naniesie poprawki
Kierownik Józef Chmarzyński (z prawej) i burmistrz Mariusz Kędzierski przekażą dokumentację projektantowi. Ten naniesie poprawki Fot. Monika Smól
- Co z budownictwem komunalnym w Chełmnie? - pyta Czytelnik. - Może burmistrz odpowie, kiedy ruszy budowa bloku za spichlerzem przy ulicy Rycerskiej? Jak ustaliliśmy, magistrat nie uzyskał pozwolenia na budowę.

Dokumentacja na budowę bloku przy ul. Rycerskiej już od kilku miesięcy jest gotowa. Na drodze do postawienia budynku stanęła jednak przeszkoda - kiedyś ktoś wybił okna w budynku, z którym blok będzie się stykał.

- Nie mogliśmy go przecież "przykleić" do ściany z oknami - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Musieliśmy udowodnić, że nie powinno ich tam być i doprowadzić do zamurowania. A to dość długo trwało, choć ostateczni właściciel budynku przyznał nam rację i dobrowolnie zgodził się na ich zlikwidowanie.
Prace wykonała firma zatrudniona przez Urząd Miasta. Robotnicy zamurowali kilka istniejących okien, a właścicielowi lokalu usytuowanego na ostatnim piętrze - wybili dziurę i wstawili okno w dachu. - Musieli też prywatnym lokatorom zrobić drobne remonty w pomieszczeniach, w których zlikwidowano im okna - podkreśla Józef Chmarzyński, kierownik Wydziału Mienia Komunalnego i Inwestycji Urzędu Miasta Chełmna. - Firma, której zleciliśmy prace, musiała przedstawić zaświadczenia z podpisami od tych osób, że są zadowolone z ostatecznego efektu. Na tej podstawie wypłaciliśmy wykonawcy pieniądze.
Projektant musi teraz nanieść zmiany w projekcie.
- Potem będziemy ubiegać się o pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowym - dodaje burmistrz. - Ma ono ważność trzy lata. Tyle będziemy mieli na zdobycie pieniędzy i rozpoczęcie budowy. Będę się starał, aby udało się to jak najszybciej.

Budynek przy ul. Rycerskiej będzie miał trzy klatki, cztery kondygnacje: parter plus trzy piętra, a do tego użytkowe poddasze. Zamieszkają w nim aż 44 rodziny.
- Dwa lub trzy mieszkania na parterze będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje Józef Chmarzyński. - Mieszkania liczą od 27 do 38 metrów kwadratowych, a więc powinny zaspokoić potrzeby zarówno osób samotnych, jak i dużych rodzin.
Urzędnicy zapowiadają, że w bloku zamieszkają wyłącznie osoby systematycznie płacące czynsze i posiadające źródło utrzymania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Autor: Partner Szczecin
Dlaczego wiązary a nie tradycyjna więźba?

Wśród zalet prefabrykacji konstrukcji można wymienić fakt, iż system ten jest prosty w montażu, lekki, tani i daje możliwość wyeliminowania drogiego stropu betonowego, poprzez zastosowanie dolnego pasa konstrukcji jako konstrukcję nośną stropu.

Autor: Partner Szczecin
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska