Zobacz wideo: Polskie odmiany jabłek i ich zastosowanie
- Trwa gruntowny remont kładki w ciągu ul. Panieńskiej, łączącej Chełmno z Kępą Panieńską - mówi Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna. - Dzięki zawartej współpracy pomiędzy 3. Batalionem Drogowo-Mostowym im. Gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie, Nadleśnictwa Jamy (wraz z Leśnictwem w Chełmnie), Gminy Chełmno oraz naszej – miasta Chełmna, do końca kwietnia obiekt będzie gotowy do użytkowania.
- Chełmno. Nowe stowarzyszenie w powiecie chełmińskim. Kto prezesem, jak dołączyć?
- Gmina Stolno. Czytelnik: Drogę utwardzono odpadami z azbestem! Wójt: gruzem!
- Powiat chełmiński. Poznaj swojego policjanta dzielnicowego. Zdjęcia, rejony
- Czytelniczka: Na składowisko opon w Raciniewie, które gaszono kilka dni, zwożą opony!
- Umowa z miastem została zawarta poprzez Ministerstwo Obrony Narodowej - mówi kpt. Robert Wal, rzecznik prasowy 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie. - Zadanie realizuje około dwudziestu żołnierzy Wojskowych Jednostek Odbudowy. Sprzęt wykorzystywany podczas realizacji tego zadania również należy do wojska.
Wojsko z Chełmna pomaga i nabiera doświadczenia
To nie pierwsze i nie ostatnie takie zadanie, które wojsko realizuje we współpracy z gminami - dla społeczności lokalnej. W wielu miejscowościach chełmińscy żołnierze zbudowali już podobne przeprawy.
- Dzięki realizacji takich prac żołnierze też uczą się, nabierają doświadczenia w budowie przepraw - dodaje kpt. Wal. - Budowa potrwa około trzy tygodnie.
- Liderem zadania jest Urząd Miasta Chełmna - dodaje burmistrz Mikiewicz. - Proces uzgodnień, w tym z Wodami Polskimi, był długi i problematyczny, stąd dopiero teraz realizujemy prace, które miały mieć miejsce w zeszłym roku. Kładka traktowana jest jako most, więc skala dokumentacji może wydawać się niewspółmierna do tworzonej infrastruktury. Kosztorysowa wartość projektu to ponad 800 tys. złotych. Wkład miasta to około 110 tys. złotych. Partnerom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę.
