Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chodecz przesunie granice? Będą konsultacje z mieszkańcami

Redakcja
Archiwum GP
W Chodczu i dwóch sołectwach gminy: Chodeczek i Lubieniec będą konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w terminie od 25 lutego do 8 marca br. Władzom miasta i gminy zależy na uzyskaniu opinii mieszkańców Chodcza i sołectw: Chodeczek i Lubieniec, bo planują włączenie w granice Chodcza części Chodeczka i części Lubieńca. Konkretnie chodzi o obszar o powierzchni ponad 20 hektarów w sołectwie Chodeczek i ponad 30 hektarów w sołectwie Lubieniec.
W Chodeczku jest spore osiedle mieszkaniowe z blokami i ten teren ma być włączony do Chodcza. Z kolei w Lubieńcu z inicjatywy Starostwa Powiatowego we Włocławku budowane jest Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego. I starostwu zależało, aby placówka ta znalazła się w granicach miasta. Władze Chodcza nie powiedziały "nie" i stąd projekt włączenia części Lubieńca do granic Chodcza.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie ankiety, której formularz zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Chodczu, na stronie internetowej Miasta i Gminy Chodecz - www.chodecz.pl oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Chodczu i w sołectwach Chodeczek i Lubieniec. Ponadto planowane jest głosowania na zebraniach organizowanych z mieszkańcami Chodcza i sołectw: Chodeczek i Lubieniec. Spotkania konsultacyjne odbędą się - 25, 26 i 28 lutego o godz.17.
Po przeprowadzeniu konsultacji mieszkańcami, Rada Miejska w Chodczu ma wystąpić z wnioskiem o zmianę granic do ministra spraw wewnętrznych i administracji.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska