Do piątku firma Jana Kiedrowskiego ma się uporać z odśnieżeniem ul. Młyńskiej, Gimnazjalnej, Stary Rynek, Nowe Miasto, Strzeleckiej, pl. Jagiellońskiego, Szewskiej, parkingu na Okrężnej. Ulice mają być zamykane na czas wywózki, by zwiększyć jej efektywność.
Na płycie Starego Rynku ciągi komunikacyjne mają umożliwiać swobodne przejście, bardziej intensywnie będą odśnieżane płatne parkingi, choć w ratuszu już teraz przepraszają za ewentualne utrudnienia. \
Dziś powinno być wiadomo, które firmy zajmą się załadunkiem i wywózką śniegu z innych rejonów miasta. Zapytanie o cenę zostało skierowane do pięciu firm, wybrane zostaną najkorzystniejsze oferty. Wiadomo, że prace mają się odbywać między 21.00 a 6.00 rano, w tym czasie ruch ma był wstrzymany.
- Chciałem przeczekać, ale widzę, że się nie da - komentuje burmistrz Arseniusz Finster. - Znowu są zapowiadane opady.
Podobnie ma być z drogami powiatowymi, gdzie starosta też chce dołożyć na odśnieżanie.