Chojniczanka Chojnice przegrała 1:3 ze Skrą Częstochowa. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Chojniczanka uległa Skrze. Trzy punkty pojechały do Częstochowy
Chojniczanka uległa Skrze. Trzy punkty pojechały do Częstochowy Monika Smól
Chojniczanka Chojnice podjęła Wielką Sobotę Skrę Częstochowa. Trzecia w tabeli II ligi Chojniczanka i czwarta Skra były przed tym spotkaniem jedynymi zespołami niepokonanymi w 2021 roku na tym poziomie rozgrywek. Po meczu w Chojnicach niepokonana została wyłącznie Skra.

Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 1:3 (0:0)
Bramki: Maciej Kona (53) - Dawid Niedbała (64), Piotr Nocoń (80), Damian Warnecki (90).

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół - Paweł Czajkowski, Marcin Grolik, Marcin Klabnik, Michał Sacharuk, Mateusz Klichowicz (83. Serhij Napołov), Adrian Rakowski (83. Artur Golański), Maciej Kona, Tomasz Mikołajczak, Adam Ryczkowski, Szymon Skrzypczak (72. Olaf Nowak).

Skra Częstochowa:

Mikołaj Biegański - Krzysztof Napora, Hubert Sadowski (55. Titas Milasius), Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Lucjan Klisiewicz (31. Dawid Niedbała), Radosław Gołębiowski (79. Damian Warnecki), Karol Noiszewski, Piotr Nocoń, Kamil Wojtyra.

W 25. kolejce II ligi kibicom Chojniczanki zdecydowanie lepiej oglądało się pierwszą połowę meczu. I chociaż - mimo kilku sytuacji do zdobycia bramki - pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem, to Chojniczanka dyktowała warunki na boisku.

Niestety, sytuacja uległa zmianie w drugiej odsłonie. Kilka dobrych zmian trenera Skry Marcina Gołębiewskiego i zespół z Częstochowy pokazał inne oblicze. To, które znają kibice drużyny i obserwatorzy II ligi z kilku ostatnich spotkań Skry. Można było mieć nadzieję na to, że punkty zostaną u gospodarzy, zwłaszcza gdy w 53. minucie do bramki gości trafił Maciej Kona i Chojniczanka prowadziła 1:0. Jednak kolejne 40 minut potwierdziło, że żywiołowy szkoleniowiec Skry - który, na marginesie, zobaczył żółtą kartkę od sędziego - miał dobrego nosa i dokonał świetnych zmian. Chojniczanka prowadzeniem mogła cieszyć się zaledwie 10 minut. Potem rozerwał się worek bramek, z których cieszyli się goście. Strzelali kolejno: Dawid Niedbała (64), Piotr Nocoń (80) i Damian Warnecki (90).

Chojniczanka pozostaje trzecia w tabeli

Zespoły nie zmieniły miejsc w tabeli - Chojniczanka jest trzecia z 47 punktami po 24 meczach, Skra - czwarta z 44 (ale rozegrała o 23 mecze). Liderem jest Górnik Polkowice, który w 23 spotkaniach zdobył 51 punktów, drugi - GKS Katowice z 50 oczkami po 22 rozegranych meczach. Kolejne spotkanie Chojniczanka rozegra na wyjeździe z Garbarnią Kraków - 10 kwietnia o godz. 15. Faworytem jest Chojniczanka - rywal plasuje się obecnie na 12. pozycji w tabeli (w 22 meczach zdobył 29 punktów).