MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ciechocinek. Bydgoszczanka Natalia Smogulecka zdobyła Grand Prix festiwalu "Impresje Artystyczne" [zdjęcia]

(iga)
Natalia Smogulecka z Bydgoszczy, zdobywczyni Grand Prix
Natalia Smogulecka z Bydgoszczy, zdobywczyni Grand Prix Jadwiga Aleksandrowicz
Natalia Smogulecka z Bydgoszczy otrzymała główną nagrodę XVII Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne". Zaśpiewała piosenkę "Mein Herr" Lizy Minelli z filmu "Kabaret". To nie jedyna tegoroczna laureatka z Pomorza i Kujaw.

Ciechocinek. Festiwal "Impresje Artystyczne"

W tegorocznym konkursie wystąpiło 34 wokalistów z całej Polski wybranych przez organizatorów - ciechocińską Fundację Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus.

Jury pod przewodnictwem Krystyny Woźniak -Trzosek, wydawcy i redaktora naczelnego miesięcznika Polish Market miało ogromny problem z podziałem 14 nagród, a przede wszystkim z przyznaniem Grand Prix, ponieważ poziom był bardzo wysoki i wyrównany, o czym przekonali się widzowie podczas gali, domagający się bisów.

Grand Prix otrzymała Natalia Smogulecka z Bydgoszczy za świetne wykonanie piosenki "Mein Herr" z filmu "Kabaret". To kolejne główne trofeum tego festiwalu dla wokalistki z Bydgoszczy, w ubiegłym roku grand Prix zdobyła Daria Barszczyk.

Czytaj: XVII Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne"

Dwa pierwsze miejsca w kategorii do lat 23 jury przyznało Agacie Zakrzewskiej z Warszawy, która nadała piosence "Świecie nasz" z repertuaru Marka Grechuty nowe piękno oraz Kamilowi Czeszelowi z Torunia za świetne wykonanie "Psalmu stojących w kolejce". Drugie miejsce w tej kategorii wyśpiewał Michał Wiśniewski z Ostrowitego z woj.kujawsko-pomorskiego (Blues dla tych, co nie tracą ducha").

Pierwsze miejsce w kat. do 16 lat otrzymała Aleksandra Liske z Gołanic w Wielkopolsce ("I will always love you"), a drugie Laura Dziąba z Tczewa ("Set fire to the rain").

Wyróżniono 8 wykonawców: Edwina Tarkę (Kutno), Milenę Wiśniewską (Malbork), Karolinę Kruze (Elbląg), Katarzynę Rudnik (Malbork), Dariusza Buczka (Chojnice), Władysława Kaczmarka (Poznań), Marka Okręglickiego (Andrychów) oraz debiutanta Radosława Graczyka (Łodź).

W sobotę na gali, rejestrowanej przez Telewizję Polską, wystąpili nie tylko laureaci. Wykonawców oklaskiwało (i domagało się bisów) kilka tysięcy osób. Wśród festiwalowych gości byli m.in. premier Tadeusz Mazowiecki, senator Michał Wojtczak, posłanki Domicela Kopaczewska i Krystyna Ozga, Beata Sobocińska dyrektor Zespołu i Wychowania w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, Jolanta Arendarska, wiceprzewodnicząca Ligi Kobiet Polskich (LKP była partnerem organizacyjnym festiwalu), Mariola Ficner z toruńskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziś przed południem uzcestnicy spotkali się z organizatorami, instruktorami, jurorami, niektórymi sponsorami i odebrali nagrody. Nikt z uczestników nie wyjechał z pustymi rękami. O godz. 19 laureaci i wykonawcy festiwalu wystąpią w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska