- Z przykrością odebrałem informacje o nieprawidłowościach, które występują w Centrum Diagnostyczno-Leczniczym we Włocławku - napisał prof. dr hab. Janusz Kowalewski. - Tym bardziej, że z uwagi na duże zaangażowanie, z jakim personel filii we Włocławku wykonuje obowiązki, często odbieram pochwały za życzliwy i profesjonalny stosunek do pacjentów.
Dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy poinformował, że już na początku lipca "zostały podjęte działania mające na celu poprawę dostępności do świadczeń medycznych". - W poradni chorób piersi przyjmować będzie dodatkowo lekarz specjalista dwa razy w tygodniu - zapewnił. - W poradni pacjentki z kartą DiLO przyjmowane są tego samego dnia lub maksymalnie do siedmiu dni. Pacjentki będące po leczeniu onkologicznym oczekujące na kontrole, z wynikami badań, rejestrowane są na pierwszy wolny termin.
Przeczytaj również: Centrum Diagnostyczno-Lecznicze we Włocławku potrzebuje wsparcia. Pacjenci: - W naszej filii za mało lekarzy!
Niestety, w poradni ginekologicznej liczba wizyt jest większa niż ta określona w kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Jednak pomimo nadwykonań, wszystkie pacjentki z kartą diagnostyki i leczenia onkologicznego przyjmowane są na bieżąco - zapewnia dyrektor bydgoskiego CO.
W lipcu na stanowisku kierownika do spraw medycznych Centrum Diagnostyczno-Leczniczego we Włocławku został zatrudniony dr Krzysztof Pławski, specjalista chirurgii onkologicznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie chorób piersi. Dyrekcja CO w Bydgoszczy jest przekonana, że to pozwoli m.in. na "koordynację działań diagnostyczno-leczniczych".
Czytaj e-wydanie »