Cristiano Ronaldo nie zdobył bramki w meczu Portugalii z Bośnią i Hercegowiną. Kibic wbiegł na boisko, klęknął, przytulił i podniósł idola

Jacek Kmiecik
Czołobitny kibic na klęczkach przed Cristiano Ronaldo
Czołobitny kibic na klęczkach przed Cristiano Ronaldo EPA/PAP
Kibic reprezentacji Portugalii wbiegł na boisko podczas meczu drużyny z Bośnią (3:0), przytulił Cristiano Ronaldo i ukląkł przed nim, przerywając spotkanie kwlaifikacji Euro 2024.

W drugiej połowie meczu eliminacji mistrzostw Europy 2024 kibic niosący portugalską flagę podbiegł do Cristiano Ronaldo, przytulił go, a następnie padł przed nim na kolana i ukłonił się.

Fan przytulił i podniósł swojego idola Cristiano Ronaldo w pierwszej połowie meczu Portugalii z Bośnią i Hercegowiną (3:0) EPA/PAP

Wstając, kibic ponownie przytulił 38-letniego zawodnika i podniósł go. Stawiając piłkarza na miejscu, podskoczył, naśladując firmową celebrację Cristiano Ronaldo, po czym uciekł ścigany przez ochroniarzy.

Nieuznany gol Cristiano Ronaldo ze spalonego

Gol Cristiano Ronaldo przeciwko Bośni w pierwszej połówie nie został uznany z powodu spalonego.

W 24. minucie Joao Cancelo dośrodkował z flanki do CR7, który strzelił głową. Cristiano trafił w siatki Bośni i Hercegowiny, ale bramka nie została zaliczona z powodu ofsajdu Portugalczyka.

Cristiano Ronaldo po dośrodkowaniu Joao Cancelo znajdował się na pozycji spalonej screen syrialive online

Skrzydłowy Al-Nasr Rijad w całym meczu nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę. Z 30. podań 23 okazały się celne, z 3. prób minięcia przeciwnika jedna była udana. CR7 wygrał swój jedyny pojedynek biegowy i raz odebrał piłkę.

Dwa dublety w dwóch poprzednich meczach

Cristiano Ronaldo po raz pierwszy od 3 meczów nie strzelił gola dla reprezentacji Portugalii. Wcześniej zdobył bramki w dwóch meczach z rzędu, po 2 razy wpisując się na listę strzelców w meczach przeciwko Luksemburgowi (6:0) i Liechtensteinowi (4:0).

Ze 122 golami w 199 meczach jest najlepszym strzelcem wszechczasów w historii reprezentacji Portugalii.

Bramki pomocników klubów z Manchesteru

W meczu z Bośnią i Hercegowiną gola strzelił pomocnik Manchesteru City, Bernardo Silva. Przy tym trafieniu asystował mu pomocnik Manchesteru United, Bruno Fernandes, który następnie sam ustrzelił dublet.

„Wspaniałe zwycięstwo, drużyno! Dziękuję wszystkim Portugalczykom za wsparcie”

– skomentował Cristiano Ronaldo na Instagramie.

Portugalia ma 9 punktów po 3 meczach i prowadzi w grupie J. Bośnia i Hercegowina zajmuje 4. miejsce z 3 punktami.

Portugalia - Bośnia i Hercegowina 3:0 (1:0)

Bramki: Bernardo Silva 44, Bruno Fernandes 77, 90.