Cudu nie było, beniaminek na kolanach. Red Devils Chojnice pewnie wygrywają!

(PUB)
„Czerwone Diabły” efektownie rozpoczęły nowy sezon.
„Czerwone Diabły” efektownie rozpoczęły nowy sezon. fot. Piotr Hukało
Debiut "Czerwonych Diabłów" przed własną widownią był okazały. Podopieczni Olega Zozulya rozbili beniaminka z Gdańska i są na 2. miejscu.

RED DEVILS CHOJNICE - AZS GDAŃSK 7:1 (3:0)

12. Gwiazda Ruda Śląska 2 0 2-9

Bramki: Ivanov 3, Ł.Pieczyński, Sobański, Mączkowski, Kriezel - Olszewski.
RED DEVILS: Błaszczyk (Niemier, Burglin) - Ivanov, Kolesnik, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński - Sobański, Mączkowski, Kriezel, Kaźmierczak - Brzószczyk, Sundeev, Solecki.

Zawodnicy Red Devils od początku spotkania kontrolowali mecz i nawet przez moment ich wygrana nie była zagrożona. Wynik w 10. min otworzył Iwanow, wykorzystując idealne podanie od Pieczyńskiego. Trzy minuty później do siatki trafił Sobański, a chwilę potem nie do obrony z wolnego ponownie uderzył Ivanov. Gdańszczanie próbowali atakować, ale mieli duże kłopoty z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Początek drugiej połowy to spokojna gra chojniczan. Diabły nie forsowały tempa, nie dopuszczając jednocześnie do groźnych sytuacji pod własną bramką.

Worek z bramkami ponownie został otwarty w 27. min. Kriezel świetnie wyłożył piłkę Mączko-wskiemu, a ten z najbliższej odległości musiał trafić do pustej bramki, co nie było zadaniem trudnym. Po kilkudziesięciu sekundach gdańszczanie za sprawą Olszewskiego zdobyli honorowego gola, na którego natychmiast odpowiedzieli miejscowi. Rodzinną akcję rozegrali bracia Pieczyńscy, a do siatki trafił Łukasz. W 34. min swojego trzeciego gola zdobył Ivanov, a wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Kriezel.

Przewaga gospodarzy była w niedzielny wieczór bardzo wyraźna. Gdańszczanie piłkarsko odstawali od chojniczan, nie mając żadnych argumentów w nawiązaniu wyrównanej walki. Gospodarze pokazali, że w tym sezonie będą się liczyli w walce o "pudło", ale jaka jest prawdziwa siła Red Devils pokażą mecze z takimi ekipami, jak Rekord, Marwit czy Wisła.

Teraz w Ekstraklasie Futsalu nastąpi przerwa na mecze reprezentacji. Chojniczanie powrócą na parkiet 7 października. Zagrają wtedy na wyjeździe z liderem Rekordem.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Wisła Krakbet - Remedium 3:1, Pogoń '04 - Gwiazda 5:1, Marwit - AZS UŚ 2:3, Gatta Active - Clearex 7:5, GKS - Rekord 3:12.W 3. kolejce: Rekord - Red Devils, AZS UŚ - Clearex, Remedium - Pogoń '04, AZS UG - Marwit, Gwiazda - FT Gatta, Wisła - GKS.