Red Devils Chojnice przegrały w trzeciej kolejce

Monika Smól
Monika Smól
Chojniccy futsaliści osiem razy wyciągali piłkę z siatki, nic więc dziwnego, że miny mieli nietęgie. nadesłane
Red Devils Chojnice przegrały w niedzielę mecz trzeciej kolejki ekstraklasy futsalu z Rekordem Bielsko-Biała. I są na przedostatnim miejscu w tabeli.

Rekord, już przyjeżdżając na spotkanie, był liderem tabeli. Po meczu z chojniczanami tylko umocnił się na czołowej pozycji. Kibice obejrzeli prawdziwy wysyp bramek - padło ich aż dziewięć. Tylko jedną, honorową dla miejscowych, zdobył Vitaly Kolesnik.

Spotkanie z faworytem rozpoczęło się dla gospodarzy bardzo niefortunnie. Już w pierwszej minucie samobójczego gola strzelił bowiem Mariusz Kaźmierczak, który po przerwie wrócił na parkiet ekstraklasy. Długo nie trzeba było czekać na popis umiejętności byłego zawodnika Red Devils Oleksandra Bondara. W ósmej minucie dał sygnał swoim zawodnikom: atakujemy! W ciągu dwunastu minut zawodnicy z drużyny Ukraińca jeszcze pięć razy pokonywali golkipera gospodarzy. ostatnią bramkę przed zejściem do szatni strzelił nie kto inny, jak właśnie Bondar.

Na druga połowę bielszczanie wyszli na luzie. Choć mieli z pewnością świadomość, że rywal nie jest im już w stanie zagrozić, to udało im się jeszcze - w ostatnich minutach meczu - dwukrotnie trafiać do bramki „Czerwonych Diabłów“.

Z Chojnic piłkarze biało-zielonych wyjeżdżali nie tylko z trzema punktami, ale też - z czego cieszyli się równie mocno - z kilkunastoma kilogramami grzybów.

W meczu 4. kolejki chojniczanie zagrają jutro o godz. 18 na wyjeździe z Pogonią ‘04 Szczecin. „Czerwone Diabły“ zajmują z jednym punktem przedostatnie - 11 miejsce w tabeli, rywal ze Szczecina jest trzy oczka wyżej. Uzbierał dotąd trzy punkty.

RED DEVILS CHOJNICE - REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:8

Bramki: Vitaliy Kolesnik (26) - Mariusz Kaźmierczak s. (1), Olaksandr Bondar 2 (8, 20), Artur Popławski (14), Michał Marek 2 (14, 37), Radek Polasek (17), Szymon Cichy (39).
RED DEVILS: Artur Czarnowski, Michał Kartuszyński, Łukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Vadym Ivanov, Piotr Wardowski, Michał Werner, Vitaliy Kolesnik, Marcin Wanat, Marek Steinborn, Dominik Laskowski, Mariusz Kaźmierczak.
REKORD: Bartłomiej Nawrat, Michał Kałuża, Kamil Surmiak, Łukasz Biel, Tomasz Gąsior, Artur Popławski, Radek Polasek, Szymon Cichy, Igor Borowicz, Oleksandr Bondar, Michał Marek, Roman Vakhula, Jan Janovsky, Paweł Budniak.
Wyniki pozostałych meczów: Gatta Active Zduńska Wola - MKF Solne Miasto Wieliczka 2:0, Piast Gliwice - Euromaster Chrobry Głogów 5:2, AZS UG Gdańsk - FC Toruń 2:1, AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Clearex Chorzów 4:1, Red Dragons Pniewy - Pogoń ‘04 Szczecin 3:1.