Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Czersku mają nowego Mistrza Świata w Rzucie Laczkiem. To...

Czerska majówka była super! Laczek, mecze i bieg w szpilkach

W Czersku mają nowego Mistrza Świata w Rzucie Laczkiem. To Maciej Kolasiński, ma 25 lat i jest z Czerska.

- Trenowałem trochę z bratem i sąsiadem na podwórku - opowiada. - Startowałem rok temu, ale wtedy zupełnie mi nie poszło.

Wietrzna pogoda pomogła. Startował też Paweł Moczadło, czterokrotny mistrz, tym razem zajął trzecie miejsce. Drugie miejsce należy do Zbigniewa Fierka - 28,80 metra. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Nieżurawska, tym samym zostając po raz ósmy Mistrzynią Świata w Rzucie Laczkiem. Jej wynik, rekordowy - 19,10 m.

W biegu na szpilkach zwyciężyła Lucyna Muchowska, druga była Dorota Kobuszewska, a trzecia - Weronika Turzyńska.
Co roku z okazji majówki księża grają w Czersku z innymi przeciwnikami. Zawsze wygrywali. Tym razem trenerzy Borowiaka pokonali ich 6:3, na nic się zdało kibicowanie proboszcza Zbigniewa Straszewskiego.

INFO Z POLSKI odc. 32 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (21-27. kwietnia 2017)

W Zamościu brakuje szpitalnego oddziału zakaźnego. „To duży problem”