Czerszczanki świetne u wicelidera

Monika Smól
Monika Smól
Kapitan zespołu Marlena Mroczyńska z pucharem za 1. miejsce.
Kapitan zespołu Marlena Mroczyńska z pucharem za 1. miejsce. Fot. archiwum Karoliny Jaszczyszyn
Kolejne zmagania w ramach mistrzostw Polski dziewcząt odbyły się na stadionie AZS AWF Warszawa. Na murawie nie zabrakło Marleny Mroczyńskiej, która jest kapitanem drużyny i Karoliny Jaszczyszyn.

Drużyna obecnych mistrzyń zdominowała cały turniej nie tracąc żadnych punktów. Aura - deszcz, chłód i mokra murawa - wystawiła wszystkich na test umiejętności gry w niesprzyjających szybkiej i technicznej grze warunkach. W pierwszym meczu fazy grupowej gdańszczanki pokonały 31:0 zespół Juvenii Kraków, w drugim - wygrały z Black Roses Poznań 47:0. W półfinale pokonały gospodynie z Warszawy 43:0. Po raz drugi w tym sezonie w finale spotkały się z Legią Warszawa i zdecydowanie wygrały 29:0.

Tytuł najlepiej broniącej zawodniczki turnieju trafił do Karoliny Jaszczyszyn. Trenerem zespołu z Gdańska jest Janusz Urbanowicz.