Cztery bramki w debiucie

Tekst i fot. (olo)
Damian Dudziński (z lewej)
Działacze Chojniczanki idą na całość i ściągnęli do klubu już piątego nowego zawodnika.

Ten odwdzięczył się czterema bramkami w sparingu z Pomorzaninem Serock.

Chojniczanka - Pomorzanin Serock

8:3 (4:1)

Bramki: Damian Dudziński 4, Andrzej Borowski 2, Tomasz Pestka, Michał Stec.

Mecz odbył się w Klawkowie. W zespole Chojniczanki zadebiutował Damian Dudziński, który ostatnio strzelał bramki dla Kaszubii Kościerzyna, wcześniej grał w Olimpii Sztum, Sparcie Brodnica i Pomezanii Malbork. W sezonie 2006/2007 trafił na kilka miesięcy do drugoligowego Górnika Polkowice. Dudziński ma 28 lat, urodził się w Sztumie, jest napastnikiem.

A sam mecz nie był tylko popisem jednego zawodnika. Chojniczanka zaczęła już chwytać rytm z jesieni i rozjeżdżać rywala - głównie skrzydłami. Już do przerwy Chojniczanka prowadziła 4:1. Po przerwie chojnicki zespół zespół dołożył kolejne cztery gole. Gdyby nie gapiostwo obrony, która w minucie dała wbić sobie dwa gole, wynik byłby miażdżący.

Kolejarz - Czarni Ostrowite

0:1

Inne wyniki: Wierzyca Pelplin Tur Turek 2:0, Pogoń Lębork - Bytovia Bytów 2:1, Brda Przechlewo - Iskra Dretyń 0:1, Unia Tczew - Murkam Przodkowo 4:2, Powiśle Stary Targ - Olimpia II 5:0, Kaszubia Kościerzyna - Olimpia Grudziądz 2:1, Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy 2:2, Start Mrzezino - Orkan Rumia 0:4, Bałtyk Koszalin - Brda Przechlewo 1:6, Gwardia Koszalin - Bytovia Bytów 0:3, Pomezania Malbork - Wisła Tczew 3:4, Radunia Stężyca - Ceramik Łubiana 0:1, Pogoń Smętowo - Centrum Pelplin 3:4, Subkovia Subkowy - Mewa 0:0.