MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy można pić alkohol na plaży?

red.
Czy można pić alkohol na plaży?. Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych innych niż ulice, place i parki, może zostać wprowadzony jedynie na podstawie uchwały rady danej gminy.
Czy można pić alkohol na plaży?. Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych innych niż ulice, place i parki, może zostać wprowadzony jedynie na podstawie uchwały rady danej gminy. Przemyslaw Swiderski/ zdjęcie ilustracyjne
Żar leje się z nieba, wiele osób zadaje sobie pytanie czy można pić alkohol na plaży.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi, że "zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów."

Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych.

Zatem zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych innych niż ulice, place i parki, może zostać wprowadzony jedynie na podstawie uchwały rady danej gminy. Zatem gmina musi wydać uchwałę, w której wyda zakaz spożywania alkoholu na plaży czy w lesie, aby można było stwierdzić że dany zakaz obowiązuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska