Czy praca w opiece w Niemczech się opłaca?

Materiał powstał we współpracy z Professional Care 24
Dlaczego warto pracować w opiece w Niemczech? Przeczytaj i sprawdź, czy praca u naszych zachodnich sąsiadów nadal się opłaca!

Wejście do Unii Europejskiej dało pracownikom z Polski wiele nowych możliwości. Od tego czasu legalna praca w Niemczech stała się atrakcyjną alternatywą również dla opiekunek osób starszych. Pomimo upływu lat taka praca wciąż jest bardzo opłacalna. Dlaczego warto pracować w opiece w Niemczech? Podpowiadamy!

Wyższe zarobki niż w Polsce

Opiekunka osób starszych w Niemczech może liczyć na wynagrodzenie rzędu 1500-2000 euro netto. Wysoki kurs euro powoduje, że w przeliczeniu na złotówki kwota ta jest dużo wyższa, niż średnie wynagrodzenie, na jakie mogą liczyć opiekunki osób starszych pracujące w Polsce. Jak to wygląda w praktyce?

Zgodnie z danymi podanymi przez Narodowy Bank Polski na dzień 01.02.2024 kurs euro wynosi 4,32 zł. Oznacza to, że pensja opiekunki, która zarabia 1500 euro netto, w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 6480 zł.

Biorąc pod uwagę fakt, że opiekunka w Niemczech ma zapewnione mieszkanie i bardzo często również wyżywienie, sporą część tej kwoty można zaoszczędzić i przeznaczyć na wydatki w Polsce.

Jest to zatem bardzo atrakcyjna opcja dla osób, które chcą podreperować domowy budżet lub zbierają pieniądze na konkretny cel.

Legalne zatrudnienie na korzystnych warunkach

Wysokie koszty pracy powodują, że w Polsce pracownicy często zatrudniani są na umowy cywilnoprawne, niepełny etat lub nawet na czarno. Taka sytuacja powoduje, że pracodawca odprowadza niskie składki na ZUS lub nie odprowadza ich wcale, co bardzo niekorzystnie wpłynie na wysokość Twojej przyszłej emerytury.

Tymczasem wybierając sprawdzone oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, otrzymasz właściwą umowę, a Twoje składki na ubezpieczenie społeczne zostaną odprowadzone od kwoty średniej krajowej, która w III kwartale 2023 wynosiła 7194,95 zł.
W efekcie nie musisz się obawiać, że w razie wypadku lub choroby, nie otrzymasz odpowiednio wysokiego świadczenia. Co więcej, wyjeżdżając do pracy jako opiekunka ze sprawdzoną agencją opiekunek, możesz liczyć na wsparcie doświadczonego koordynatora, który pomoże Ci w sytuacjach kryzysowych.

Sama decydujesz, którego zlecenia chcesz się podjąć

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech opłaca się z jeszcze jednego powodu. Pozwala ona na dużą elastyczność. Współpracując z renomowaną agencją pracy, zyskasz dostęp do dużej bazy ofert, spośród których możesz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Opiekunki mogą wyjeżdżać do Niemiec regularnie lub raz na jakiś czas. Częstotliwość wyjazdów będzie uzależniona od Twojej dyspozycyjności i preferencji. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością połączysz pracę z życiem prywatnym i codziennymi zobowiązaniami.

Dobre warunki pracy

W Polsce pracodawcy nie zawsze zapewniają opiekunkom odpowiednie warunki pracy. Szczególnie jeśli pracujesz w domu opieki i musisz zajmować się wieloma podopiecznymi naraz. Zupełnie inaczej jest w przypadku ofert pracy dla opiekunek w Niemczech. Agencja pracy dokładnie weryfikuję każde zlecenie, dlatego nie musisz martwić się, że na miejscu czegokolwiek Ci zabraknie. W domu seniora opiekunki mają do dyspozycji swój pokój, który często jest wyposażony w telewizor. Niekiedy mogą także korzystać z samochodu.

W trakcie pobytu będziesz zajmować się tylko jednym podopiecznym. W domach seniorów zwykle montuje się specjalistyczne łóżka, podnośniki, pionizatory i inne udogodnienia, które ułatwiają wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Rodzina podopiecznego zostawi Ci szczegółowe wytyczne, a w razie wątpliwości zawsze możesz liczyć na pomoc koordynatora. Praca w domu u seniora zapewni Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa. Opiekunki pracujące w Niemczech mają też czas na odpoczynek. Dzień wolny możesz wykorzystać na zwiedzanie okolicy lub inne, preferowane przez Ciebie aktywności.

Atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech z różnym poziomem znajomości języka niemieckiego znajdziesz w ofercie agencji Professional Care 24. Firma pośredniczy w znalezieniu legalnej pracy za granicą i oferuje różnego rodzaju kursy doszkalające. Przyjazny proces rekrutacji oraz kompleksowe wsparcie sprawiają, że Professional Care 24 od lat cieszy się doskonałymi opiniami wśród opiekunek.

Jeśli szukasz dobrze płatnej pracy na uczciwych warunkach, wejdź na stronę Professional Care 24 (https://professionalcare24.pl/) i złóż aplikację!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska