Na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu przekazano 12 tys. zł, zaś gmina dołożyła kolejne 3 tysiące.
Aby skorzystać z programu i dotacji szkoła musiała dobrze się przygotować. Wśród uczniów i nauczycieli przeprowadzona została ankieta na temat zainteresowań czytelniczych, rozmawiano z rodzicami o tym, jak czytelnictwo wpływa na rozwój dziecka. Bardzo dobrze układa się współpraca z Biblioteką Pedagogiczną we Włocławku i Gminną Biblioteką Publiczną w Osięcinach.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
- Współpraca ta obejmowała między innymi planowanie zakupów książek, wypożyczeń międzybibliotecznych, organizację spotkań autorskich, lekcji bibliotecznych, konkursów i wystaw - mówi Zofia Polaszek, koordynator programu. - Zrealizowaliśmy 19 projektów edukacyjnych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. W każdej klasie było głośne czytanie wybranych fragmentów, bajek, wierszy, a czytali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, bibliotekarze, pedagog, czy logopeda.
Realizacja poszczególnych zadań wymagała od dzieci wykazania się pomysłowością, inwencją twórczą, kreatywnością i samodzielnością. Wymiernym efektem jest zwiększona ilość wypożyczeń. Także poprawa jakości czytania przez uczniów, którzy zaczęli traktować czytanie jako ciekawy sposób spędzania czasu. Zakupione nowości wpłynęły na większą atrakcyjność zbiorów bibliotecznych.
Wideo: Pogoda na dzień (22.12.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
źródło: TVN Meteo Active/x-news