Dariusz Śliwiński z KPP w Żninie z drugą lokatą podczas maratonu w Dębnie

(PAK) [email protected]
Dariusz Śliwiński (w biało-czerwonej czapce) ukończył maraton z wynikiem 2 godziny 44 minuty i 16 sekund Nadesłane przez KPP Żnin
St. sierż. Dariusz Śliwiński ze żnińskiej komendy zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie Dębno 2017. Mundurowy na ponad 42 kilometrowym dystansie zmierzył się z ponad 2000 zawodników z Polski i innych krajów.

Ta impreza biegowa odbyła się w w ubiegły weekend. Był to XV Maraton Dębno 2017 oraz jednocześnie Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie.

Pośród ponad 2000 zawodników z całej Polski i świata, w tym ponad 100 policjantów i policjantek w maratonie wziął udział również st. sierż. Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Policjant na metę dobiegł na 17 pozycji. Taki wynik dał mu drugą pozycję na podium w kategorii Mistrzostw Polski Policjantów (podobnie jak w ubiegłym roku) oraz pierwszą lokatę w swojej kategorii wiekowej.

Policjant ze Żnina został też sklasyfikowany jako siódmy wśród zawodników z Polski uzyskując czas 2 godziny 44 minuty i 16 sekund.

St. sierż. Dariusz Śliwiński w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie służy w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego, gdzie jest przewodnikiem psa służbowego. Bieganie jest jego pasją i sposobem spędzania wolnego czasu. Obecnie przygotowuje się do startu w 16. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 30 kwietnia br. w Krakowie.