Delecta Bydgoszcz bez problemów pokonała Hapoel Mate-Asher Akko [zdjęcia]

(STYK)
Delecta Bydgoszcz w 1/16 finału Pucharu Challenge gra z izraelskim Hapoelem Mate-Asher Akko. Dziś odniosła pewne zwycięstwo. Jarosław Pruss

Delecta Bydgoszcz-Hapoel Mate-Asher

Po odpadnięciu w kontrowersyjnych okolicznościach z Pucharu CEV, bydgoszczanie zaczęli walkę o Challenge Cup. Zgodnie z regulaminem Delecta została przesunięta do Pucharu Challenge, gdzie w dwumeczu gra z zespołem z Izraela. Bydgoszczanie są faworytem tej rywalizacji, chociaż jeszcze dziś niewiele wiedzieli o swoim rywalu.

Hapoel Mate-Asher Akko nie miał dziś atutów, by pokonać Delectę. Różnice klas dzielące oba zespoły najlepiej odzwierciedla wynik na drugiej przerwie technicznej w pierwszym secie - 16:3 dla Delecty. Trener Piotr Makowski początkowo desygnował na parkiet swoich najlepszych zawodników, ale widząc słaby poziom prezentowany przez rywali dawał pograć także rezerwowym.

Rewanżowy mecz obędzie się w czwartek. Również w Łuczniczce, bowiem oba mecze rozgrywane są w Bydgoszczy ze względu na sytuację panującą w Strefie Gazy.

Delecta Bydgoszcz - Hapoel Mate-Asher Akko 3:0 (25:12. 25:15. 25:9)
DELECTA: Konarski, Masny, Jurkiewicz, Wrona, Waliński, Antiga, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Owczarz, Wieczorek, Wika, Wiese.
HAPOEL: Katzenelson, Osokin, Sacchi, Bel Gal, Batchkala, Pęcherz, Weisman (libero) oraz Kessel, Duchochkin, Saada.