Delecta Bydgoszcz coraz bliżej europejskich pucharów

(emka)
Stefan Antiga i spółka zrobili pierwszy krok do europejskich pucharów
Stefan Antiga i spółka zrobili pierwszy krok do europejskich pucharów Fot. ARCHIWUM
Lekko, łatwo i przyjemnie - tak można określić środowy mecz bydgoskich siatkarzy z AZS Politechniką Warszawa. Podopieczni Piotra Makowskiego wygrali w stolicy 3:0.

Po odpadnięciu z Jastrzębskim Węglem w pierwszej rundzie play off, Delecta walczy o piąte, najlepsze miejsce w swojej historii występów w siatkarskiej Plus Lidze. Zajęcie tej lokaty gwarantuje ponadto start w europejskich pucharach. Jest więc o co walczyć.

Pierwszym rywalem bydgoszczan (gra się do dwóch zwycięstw) jest AZS Politechnika Warszawa. W środę w stolicy ekipa Piotra Makowskiego pokonała rywala 3:0 (16, 17,24). Mecz trwał zaledwie godzinę i 15 minut, a gospodarze tylko w III secie stawili opór Delekcie.

Drugi mecz odbędzie się 10 kwietnia w Bydgoszczy. Jeśli wygrają akademicy nazajutrz odbędzie się trzecie, decydujące spotkanie. Jeśli Delecta "przeskoczy" AZS o piąte miejsce w Plus Lidze zagra ze zwycięzcą pary Fart Kielce - Tytan AZS Częstochowa.

Delecta drugi raz przegrała z Jastrzębiem

Delecta: Masny, Jurkiewicz, Antiga, Konarski, Wrona, Siltala, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Wika

Politechnika: Gorzkiewicz, Zajder, Żaliński, Mikołajczak, Gałązka, Wierzbowski, Olenderek (libero) oraz Krzywiecki, Szymański, Steuerwald, Kreek

Szczegóły meczu w czwartkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej"