Derby dla Olimpii Grudziądz! Zawisza przegrany [zdjęcia i wideo]

(emka)
Olimpia Grudziądz wygrała derbowy mecz z Zawiszą Bydgoszcz.
Olimpia Grudziądz wygrała derbowy mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Fot. Paweł Skraba
Zespoły Olimpii i Zawiszy walczyły o prymat w regionie kujawsko-pomorskim. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli grudziądzanie, którzy wygrali 1:0.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz

Oba zespoły przystępowały do sobotniego meczu w zgoła odmiennych nastrojach. Olimpia wygrała dwa ostatnie spotkania, zaś Zawisza w trzech kolejkach swoje konto powiększył tylko o "oczko".

Początek meczu był wyrównany. W pierwszym kwadransie rywale stworzyli sobie po jednej okazji do zdobycia gola. W kolejnych 15 minutach również żadnej z ekip nie udało się uzyskać przewagi na boisku. W 32. minucie padła jednak bramka dla biało-zielonych. Rogalski świetnie dośrodkował z prawej strony do Ruszkula, a ten efektownym szczupakiem z kilku metrów nie dał żadnych szans Kaczmarkowi. Do końca pierwszej połowy więcej z gry nadal miała Olimpia, ale kolejne gole nie padły.

Po zmianie stron - przez 20 minut - kibice oglądali znakomity mecz. Co chwilę kotłowało się pod jedną, bądź drugą bramką, ale świetnie spisywali się obaj bramkarze. Szczególnie postawa Kaczmarka mogła zaimponować. Golkiper Zawiszy popisał się kilkoma znakomitymi paradami i ratował swoją ekipę od straty następnych bramek. Później tempo meczu "siadło", a w końcówce spotkania przewagę uzyskała Olimpia. Gole już jednak nie padły. Okazało się zatem, że w 32. minucie Ruszkul zdobył złotą bramkę w sobotnich derbach.

Olimpia zatem nadal jest na fali. A Zawisza w wielkim kryzysie. Grudziądzanie w trzech meczach zdobyli komplet punktów, zaś bydgoszczanie doznali w ostatnich czterech spotkaniach aż trzech porażek i tylko raz zremisowali. Jak ja kandydata do awansu to stanowczo za mało. W bydgoskim zespole nadszedł chyba najwyższy czas na męskie rozmowy. Po sobotnim meczu Olimpia traci do Zawiszy tylko jeden punkt..

Na stadion nie wpuszczono około 300 kibiców niebiesko-czarnych. Fani z Bydgoszczy spotkanie oglądali zza ogrodzenia, Nie podobało się to sympatykom z Grudziądza, którzy wywiesili transparent "Piłka nożna bez policji". Skandowali też "Wpuścić Zawiszę". Inne przyśpiewki nie nadają się do cytowania. Szkoda, że tak się stało, bo derbowy mecz stracił całą swoją otoczkę.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
Bramki: Ruszkul (32)

OLIMPIA: Wróbel - Pisarczuk, Woźniak, Staniek, Łabędzki - Kłus, Kryszak - Grischok (65. Frańczak), Ruszkul (79. Gawęcki), Rogalski - Cieśliński (89. Smoliński).
Ławka rezerwowych: Osiecki, Adamczyk, Gawęcki, Smoliński, Frańczak, Mazurkiewicz, Abramowicz.
Żółte kartki: nie było.

ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Kaczmarek - M. Mąka, Strąk, Skrzyński, Jankowski (58. Kopacz) - Zawistowski, Hermes - Ostalczyk, Geworgjan (77. Błąd), Chałas (68. Masłowski) - Abbott.

Ławka rezerwowych: Witan, Błąd, Ciechanowski, Drygas, Kopacz, Masłowski, Leśniewski.

Żółte kartki: Zawistowski, Kopacz