Derby Inowrocławia w III lidze koszykówki. Domino znów lepsze [zdjęcia]

Dominik Fijałkowski
Marcin Majer (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem derbowego meczu.
Marcin Majer (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem derbowego meczu. Dominik Fijałkowski
Dużym zainteresowaniem widzów cieszyły się derby Inowrocławia w trzeciej lidze. Domino wysoko wygrało z Antbudem Notecią 1938.
Domino-Noteć 1938 86:59

Koszykówka. Domino Inowrocław-Noteć Inowrocław 1938 86:59

ANTBUD NOTEĆ 1938 - DOMINO 59:86

Kwarty: 22:23,12:22,19:14,6:27
ANTBUD NOTEĆ 1938: Kuflewicz 13, P. Pomieciński 10, Janik 10, Warchowski 6, Strzałkowski 6, Budzyński 6, Gromek 5, Kretkowski 3, Tomczak 0, Chmielewski 0, M. Pomieciński 0. DOMINO: Majer 19, Milak 14, Szmelter 13, Marciniak 10, Libner 8, Walczak 7, Rychłowski 4, Głowicki 4, Lewandowski 3, Burdacki 2, Radzikowski 2, Ławiński 0.

Gospodarze zawodów rozegranych w powiatowej hali Kujawianka chcieli zrewanżować się wyżej notowanym przeciwnikom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek (52:79), która odbyła się na Rąbinie.

Noteć objęła prowadzenie po wolnym Marcina Gromka (1:0), ale w kolejnych akcjach dominowali goście (3:14). Głównie dzięki celnym rzutom Jacka Kuflewicza zdołali odrobić większość strat w pierwszej kwarcie (22:23). Podopieczni Macieja Borkowskiego w drugiej kwarcie zatracili skuteczność. Po pierwszej połowie przegrywali 34:45.

Spotkanie było wyrównane do stanu 50:55. W końcowym fragmencie Domino zwyciężyło aż 31:9. Gospodarze w czwartej kwarcie zdobyli tylko 6 punktów. Oddali zaledwie jeden celny rzut z gry. Kuflewicz miał w ataku za małe wsparcie od kolegów. Michał Warchowski i Gromek zdobyli w sumie zaledwie 11 punktów.

W zwycięskim teamie bardzo skuteczni pod koszem byli doświadczeni środkowi Marcin Majer, Przemysław Szmelter i Rafał Libner.
Drużyną świetnie kierował Sebastian Walczak. Wychowanek Kasprowicza grał ostatnio w Wielkopolsce - w AZS-ie Politechnice Poznań i Baskecie Suchy Las.

W kolejny weekend Domino gości KK Świecie, a Antbud Noteć pojedzie do Bydgoszczy na potyczkę z Astorią. Ponadto TKM zagra ze Stalą, AKM z Katarzynką, a Novum/Astoria z MCHKK.

Przed i w trakcie spotkania prowadzona była zbiórka pieniędzy na rehabilitację wielkiego kibica koszykówki, niepełnosprawnego Kubusia Świdra. Kubuś otrzymał też Polfinka od dziennikarzy portalu SportowyInowroclaw.pl , wylicytowanego rok temu podczas 22. finału WOŚP.

Pozostałe mecze: KK Świecie - AKM Włocławek 56:88, MCHKK Chełmno - Astoria Bydgoszcz 67:54. Spotkania: Katarzynka Toruń - TKM Włocławek i Stal Grudziądz - Novum/Astoria Bydgoszcz zostały przełożone.

KSK Noteć Inowrocław odniosła trzynaste zwycięstwo z rzędu w grupie A drugiej ligi. Nie miała problemów z pokonaniem ekipy z Tczewa.

MF MEBLE - KSK NOTEĆ 70:93 Kwarty: 13:21, 27:22, 12:26, 18:24.
MF MEBLE: Syldatk 17 (4), Długosz 12 (1), Struski 7 (1), Szłapka 2, Kaliński 0 oraz Wieczorkowski 10, Żebrowski 9, Samujło 6, Użlis 4, Krakowiak 3, Ronowski 0, Leśniak 0.KSK NOTEĆ: Korólczyk 26 (6), Słupiński 23, A. Filipiak 15, Grod 12 (1), Pochocki 9 oraz Lewandowicz 5 (1), Wierzbicki 3, Maciejewski 0, Kozłowski 0.

Kujawianie pojechali w zaledwie dziewięciu, gdyż karę meczu otrzymał Karol Michałek. Po pierwszej połowie prowadzili tylko 43:40, ale rozstrzygnęli spotkanie w trzeciej kwarcie. Ponownie znakomicie dysponowany był Daniel Korólczyk, który trafił aż sześć razy z dystansu (na 8 prób).