Derby

Redakcja
Polonia Mamlicz-Zagłębie Piechcin
Polonia Mamlicz-Zagłębie Piechcin fot. Mirosław Woźniak
Polonia Mamlicz - Zagłębie Piechcin 0 : 4 (0:3) 0:1 Jakub Ślebioda (4), 0:2 Maciej Wisz (8), 0:3 Piotr Skrobacki (24), 0:4 Marcin Wiertel (75) Sędziowie Hubert Dojaś, Sławomir Kujawa, Bartosz Kościelniak - Żnin W cieniu rywalizacji drużyn pałuckich grających w wyższych ligach IV V i Kl. A toczy się walka także w najniższej klasie B. Rywalizujące w grupie V drużyny Polonii Mamlicz i Zagłębia Piechcin w niedzielę rozegrały spotkanie o ligowe punkty. Derbowy pojedynek oglądała spora grupa miejscowych oraz kibiców z Piechcina. Pierwsza połowa był bardzo ciekawa jednak za sprawą gości, którzy gospodarzom strzelili trzy bramki, już w 4 minucie po szybkiej akcji celnym strzałem popisał się Jakub Ślebioda. Cztery minuty później Zagłębie prowadziło już 2:0 po celnym trafieniu Macieja Wisza. Gospodarze w tym czasie stworzyli sobie dwie okazje do zdobycia bramki kontaktowej jednak golkiper piechcinian Sebastian Olszanowski pewnie interweniując nie dał się zaskoczyć. Kiedy w 24 min. Piotr Skrobacki strzelił trzeciego gola dla przyjezdnych wydawało się że gospodarze w tym dniu nie będą wstanie odrobić strat. W drugiej połowie z boiska wiało nudą choć nie można odmówić obu drużynom waleczności, cóż z tego kiedy gra toczyła się w środkowej strefie i tylko od czasu do czasu coś się działo pod bramkami przeciwników. Polonia mimo, że stworzyła sobie trzy cztery okazje do zmiany niekorzystnego wyniku nie potrafiła pokonać w miarę poprawnie grającej linii obrony i bramkarza S. Olszanowskiego. Czwartą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu dla Zagłębia w 75 min. zdobył Marcin Wiertel. Zwycięstwo Zagłębia jest zasłużone jednak gospodarze mogą mieć sami do siebie pretensje że nie potrafili strzelić honorowej bramki. Skład Polonii: Bartosz Pawełczak, Krzysztof Gałuszka, Zbigniew Wysocki, Sławomir Matysiak, Tomasz Witkowski, Maciej Ostrowski, Łukasz Graliński, Krzysztof Witkowski (46 Kamil Flejter), Kamil Pawełczak, Dawid Błażejewski (85 Krzysztof Świtalski), Patryk Kamiński (46 Marcin Gralak) Kierownik drużyny Adam Gil Zagłębie: Sebastian Olszanowski, Roger Popiołkiewicz, Krystian Kaczmarek (57 Krzysztof Borysewicz), Paweł Kapłon, Michał Wisz, Jarosław Bacia, Bartosz Sobek, Marcin Wiertel, Piotr Skrobacki, Jakub Ślebioda, Maciej Wisz Trener Marek Byczyński, kierownik drużyny Tomasz Jakubowski