Deskarze Popiela Kruszwica startowali w dwóch zawodach windsurfingowych

(dm)
Adam Chałupczak był trzeci w Połajewie i Urszulewie.
Adam Chałupczak był trzeci w Połajewie i Urszulewie. archiwum prywatne
W sobotę rywalizowali maratonie w Połajewie na południowej stronie jeziora Gopło. Wyścig, w którym wystartowało 46 zawodników z trzech państw, trwał godzinę i 55 minut.

- Udało mi się prowadzić stawkę przez 80 procent dystansu - mówi Adam Chałupczak. - Po 90 minutach ostrej walki, moje ryzykowne pływanie pod brzegami, przyniosło negatywny skutek.łapałem trzcinę statecznikiem, która poważnie ograniczała prędkość mojej deski. Straciłem dwie pozycje i całe szczęście, że resztkami sił dopompowałem się do mety która zlokalizowana była na plaży .

Adam był ostatecznie trzeci. Jego ojciec Wiesław Chałupczak zajął siódme miejsce. Ósmy był Jakub Nowak, a Lech Siódmiak zakończył regaty na jedenastej pozycji.

W niedzielę rywalizacja przeniosła się do Urszulewa, gdzie na małym leśnym jeziorze koło Rypina rozegrany został Puchar Skrwilna. - Walczyliśmy w czterech bardzo szybkich wyścigach. Na krótkiej trasie ogromne znaczenie miał start. Zajął drugie, trzecie, czwarte i trzecie lokaty - wyjawił

W klasyfikacji uplasował się na trzeciej pozycji. Wiesław Chałupczak był piąty.- Intensywny weekend był sprawdzianem przed mistrzostwami Czech klasy Raceboard na które wybieramy pełnym składem już dziś - podkreśla inowrocławski windsurfer.

Podium na obydwu regatach wyglądało tak samo: 1. Mateusz Hoppe (SKŻ Sopot), 2. Dawid Furmański (KŻ Dobrzyń), 3. Adam Chałupczak (LOK Popiel Kruszwica).