https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dla kogo będą budowane garaże w Lipnie?

(goz)
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie przymierza się do budowy kolejnych murowanych garaży. Mają one wyeliminować blaszaki - straszaki. Ale zgody w tej sprawie brak.

Na osiedlu Reymonta w Lipnie są garaże, ale blaszane. Stoją tu od ponad dwudziestu lat. Mieszkańcy osiedla postawili je za zgodą spółdzielni. Osiedle Reymonta przez ten czas się zmieniło, bloki zostały docieplone, odnowione, mają nowe elewacje, a blaszaki pordzewiały, niektóre się powykrzywiały, pojawiły się na nich mało eleganckie napisy. Słowem - stały się nieestetyczne.

A osiedle Reymonta usytuowane jest w samym centrum Lipna. Co zrobić ze szpetnymi blaszakami? Jest pomysł, by je zlikwidować. Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje bowiem budowę murowanych garaży. Stanęłyby one w miejscu blaszaków. Blaszane garaże zostałyby usunięte na koszt użytkowników.

Za pieniądze mieszkańców

- To na razie pomysł - zastrzega Witold Popieliński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie. - Na tę inwestycję musi jednak zgodzić się Rada Nadzorcza. Oczywiście, garaże byłyby budowane za pieniądze mieszkańców. Wstępną ich zgodę już mamy.

Plany dotyczą budowy na osiedlu Reymonta 25 garaży. Tyle jest bowiem blaszaków. Ale nie tylko właściciele blaszaków mają ochotę na nowe garaże. Także inni mieszkańcy sygnalizują, że są zainteresowani inwestycją. - Mam dość parkowania pod chmurką - narzeka lipnowianin.

Niestety, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie nie ma wolnych terenów, na których mogłaby prowadzić tego typu inwestycję. - W ubiegłym roku wybudowaliśmy piętnaście garaży przy ulicy Wojska Polskiego - przypomina prezes Popieliński. - Teren pod budowę spółdzielnia wówczas kupiła.

Inwestycja numer jeden

Koszt budowy jednego garażu zamknął się kwotą 10-11 tysięcy złotych. Z obiektów przy ul. Wojska Polskiego korzystają spółdzielcy z kilku lipnowskich osiedli - Sikorskiego, Jagiellonów, Armii Krajowej. Poza tymi wybudowanymi w ubiegłym roku przy Wojska Polskiego znajduje się jeszcze 25 starszych garaży.

W sumie na terenie spółdzielni znajduje się 115 tego typu budowli. - Mało! - mówi jeden z mieszkańców osiedla Reymonta. - Bo samochodów z roku na rok przybywa, a tereny do parkowania się kurczą.

Budowa garaży ma być najpoważniejszą inwestycją spółdzielni w tym roku. Zarząd przygotowuje też plan remontów na najbliższe miesiące. Na remonty spółdzielnia zamierza przeznaczyć 580 tysięcy. złotych.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc
Odwalić się od Pana Prezesa, on wie co robi .
l
lipno
niech pan prezes odsieży parking a nie zabiera sie za rzeczy których nie wie o co chodzi
C
CZŁONEK SPÓŁDZIELNI
SPÓŁDZIELNIA GARAŻE NA wOJSKA POLSKIEGO POBUDOWAŁA - TO FAKT.PIENIĄŻKI TEŻ JUŻ POBRAŁA OD NABYWCÓW JAKIEŚ ROK TEMU.TYLKO AKTÓW NOTARIALNYCH NABYWCY NIE MOGA SIĘ DOCZEKAĆ.ODBIÓR GARAŻY BYŁ W KWIETNIU 2009 - CZYLI MOŻE W ROCZNICE PAN PREZES UDA SIĘ DO NOTARIUSZA,OCZYWIŚCIE JAK ZNAJDZIE CZAS...
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska