Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do kiedy trzeba złożyć dokumenty na studia?

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Aby móc otrzymać upragniony indeks, trzeba najpierw znaleźć się na liście przyjętych. Uczelnie ogłoszą je w najbliższych dniach
Aby móc otrzymać upragniony indeks, trzeba najpierw znaleźć się na liście przyjętych. Uczelnie ogłoszą je w najbliższych dniach Fot. Filip Kowalkowski
Osoby, które dostały się na studia na uniwersytetach w regionie, powinny jak najszybciej złożyć dokumenty. Czasu mają niewiele.

Dziś i jutro dokumenty muszą dostarczyć kandydaci, którzy się zakwalifikowali na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To dla uczelni potwierdzenie, że zamierzają oni podjąć studia na danym kierunku. - Dopiero wtedy będziemy wiedzieć, gdzie i ile pozostało wolnych miejsc - mówi Małgorzata Jendryczka, rzecznik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ponad 95 proc. osób, które się zarejestrowały na UKW, wniosło opłatę rekrutacyjną. Rekordzista wybrał 5 kierunków. Najwięcej chętnych zgłosiło się na psychologię. O jedno miejsce walczyły tutaj ponad 4 osoby. Podobnie było na ekonomii i filologii angielskiej. Ponad 2 osoby ubiegały się o miejsce na geografii, dziennikarstwie i filologii polskiej.

Na UKW dokumenty można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą. Są one przyjmowane w punkcie rekrutacyjnym przy ul. Łużyckiej 24. Potem będą weryfikowane listy przyjętych. Kierunki, na których pozostały wolne miejsca, poznamy na początku sierpnia. Wtedy na UKW rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Do środy mają czas kandydaci zakwalifikowani na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Najwięcej chętnych zgłosiło się na kierunek lekarski - informuje dr Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK. Tutaj limit miejsc wynosi 200, natomiast zarejestrowało się 4696 osób. Prawo wybrało 1340 kandydatów, natomiast można przyjąć 620 chętnych. Bardzo oblegane są farmacja: 901 kandydatów na 88 miejsc, oraz fizjoterapia - 645 osób na 120 miejsc. Powodzeniem na UMK cieszą się też psychologia (548 zarejestrowanych na 80 miejsc), filologia angielska (416 kandydatów na 72 miejsca) i biologia sądowa (361 na 60).

Na drugim biegunie są kierunki, na które zgłosiło się bardzo mało chętnych. To m.in. rzeźba (7 chętnych, ale tylko 8 miejsc), nauki o rodzinie (7 kandydatów), filologia klasyczna (10), organizacja opieki nad osobą starszą (11) czy agrobiologia (12 chętnych).

Kandydaci, którzy zamierzają studiować w Toruniu, powinni złożyć dokumenty w auli UMK przy ul. Gagarina 11 . Dla osób zakwalifikowanych na studia w Collegium Medicum punkt przyjmowania dokumentów wyznaczono w budynku F, przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Bydgoszczy (pokój 78).

Nabór na kierunki, na które limit miejsc nie został wypełniony, rozpocznie się 4 sierpnia.

Do 26 lipca trwa przyjmowanie dokumentów na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Na tej uczelni największym zainteresowaniem cieszyły się budownictwo, finanse i rachunkowość, mechanika i budowa maszyn, zoofizjoterapia i informatyka stosowana. Najmniej osób wybrało fizykę techniczną i inżynierię gazu łupkowego.

Dokumenty należy dostarczyć do punktu rekrutacyjnego przy ul. Kaliskiego 7 w bydgoskim Fordonie. Rekrutacja uzupełniająca na kierunki, na których pozostały wolne miejsca, rozpocznie się już jutro.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska