Dobra passa Wdy Świecie podtrzymana

Jakub Keller
W taki sposób Maciej Rożnowski strzelił gola na 2:1, który był kluczowy dla losów meczu z KKS Jakub Keller
Uskrzydleni awansem do finału Pucharu Polski piłkarze Wdy pokonali na własnym boisku KKS 1925 Kalisz.

Wda Świecie - KKS 1925 Kalisz 4:1 (1:1)

Bramki: Retlewski (22), Rożnowski (51, 61), Czerwiński (52) - Chojnacki (34).

WDA: Zapała - Kiełpiński, Kocieniewski, Urbański, Maliszewski - Daw. Wietrzykowski, Czerwiński, Wenerski, Siekirka (75. Dam. Wietrzykowski), Rożnowski (76. Szczukowski) - Retlewski.

Wda już w 22. minucie meczu z KKS objęła prowadzenie po błędzie bramkarza z Kalisza, który wypiąstkował piłkę tak niefortunnie, że ta odbiła się od pleców Dawida Wietrzykowskiego i spadła tuż pod nogi Dawida Retlewskiego, który z kilku metrów dopełnił formalności.

12 minut później po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie pod bramką świecian, a najprzytomniejszy okazał się Konrad Chojnacki.

Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w 45 sekund, gdyż najpierw, w 51. minucie po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Maciej Rożnowski, a chwilę później piłkę w polu karnym otrzymał Bartosz Czerwiński, który pewnie wpakował ją do bramki gości wyprowadzając Wdę na dwubramkową przewagę.

Wynik spotkania ustalił w 61. minucie precyzyjnym strzałem w długi róg Rożnowski dla którego było to drugie trafienie w meczu.