MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe pieniądze dla włocławskiej oświaty

Barbara Szmejter
Miasto dostało dodatkowe pieniądze na oświatę. Zostaną przeznaczone na remonty i inwestycje w szkołach.

Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Włocławka złożył u resortowego ministra wniosek o zwiększenie subwencji. - Otrzymaliśmy osiemdziesiąt dwa i pół tysiąca złotych, drugie tyle pochodzić będzie z budżetu miasta - mówi Arkadiusz Horonziak, zastępca prezydenta Włocławka. - Te pieniądze zostaną przeznaczone na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych.

Prace remontowe zostaną przeprowadzone w Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół nr 3, II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 oraz w Gimnazjum Publicznym nr 4.

Nie da się ukryć, że we włocławskich szkołach dochodzi do różnych incydentów, jak drobne kradzieże, wymuszenia, rozboje. Od pewnego czasu władze oświatowe zabiegały też o dofinansowanie zakupu oraz instalacji, a także modernizacji lub rozszerzenia monitoringu wizyjnego w szkołach. Chodzi o rządowy program zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach oświatowych.

Dzięki dodatkowej dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej trzy szkoły otrzymały dofinansowanie na ten cel w łącznej kwocie 27 tysięcy złotych. Miasto dołoży kolejne 9 tysięcy złotych jako tak zwany wkład własny. Wśród szkół rekomendowanych przez komisję znalazły się na liście: II Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 10.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska