Dogrywka i karne na Tor-Torze. Zaskakujące emocje w meczu KH Energa - Zagłębie Sosnowiec [zdjęcia]

Torunianie stracili dwie bramki w 16 sekund i jeden punkt pojechał do Sosnowca.KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 4:3 Tercje: 1:0, 0:1, 2:2, d.0:0, k.2:1 Bramki: 1:0 Osipow - Feofanow (6:02), 1:1 Syrojeżkin - Baszyrow (21:04) 2:1 Osipow - Kuzniecow (43:06), 3:1 Bondaruk - Szabanow (44:38); 3:2 Rybczik - Kozłowski, Bernacki (54:03), 3:3 Dubinin - Rodionow, Lescovs (54:19) KH ENERGA: Studziński - Skólmowski, Szkodienko; Dołęga, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Jaworski Gusevas; Osipow, Fieofanow, Sierguszkin - Smirnow, Kuzniecow; Bondaruk, Czwanczikow, Szabanow - Podsiadło, Kozłow; Saloranta, Rożkow, Jaakola. Torunianie potrzebowali sporo czasu, aby skruszyć defensywę Zagłębia Sosnowiec. Mimo wyraźnej przewagi na lodzie po dwóch tercjach był remis 1:1. Artiom Osipow strzelił dwa gole i na początku ostatniej tercji wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zaledwie 32 sekundy później podwyższył Gleb Bondaruk. Torunianie szukali kolejnych goli i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Tymczasem goście strzelili dwa gole e 16 sekund i mieliśmy dogrywkę, a potem karne. W nich trafiali Jarosław Dołęga i Osipow, a w zespole gości jedynie Rusłan Baszyrow. Jacek Smarz
Torunianie stracili dwie bramki w 16 sekund i jeden punkt pojechał do Sosnowca.