RozBadanie realizowane będzie od 1 do 20 października 2022 roku przede wszystkim telefonicznie. GUS przekonuje, iż uzyskane od Polaków informacje są niezwykle istotne i dlatego zwraca się z gorącą prośbą o udział w wywiadzie telefonicznym, gdy zadzwoni ankieter.
Zebrane informacje zostaną wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych.
Podróż w kraju czy za granicę?
GUS chce zebrać dane o krajowych i zagranicznych wyjazdach (prywatnych lub służbowych) członków gospodarstw domowych w III kwartale 2022 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy m.in o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.
Anonimowo i poufnie
Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.
To też może Cię zainteresować
W przypadku pytań związanych z badaniem lub chęcią weryfikacji tożsamości ankietera, prosi się o kontakt z pracownikami Urzędu Statystycznego właściwego dla województwa. Wykaz osób do kontaktu dostępny jest na stronie internetowej GUS: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/Kontakt.htm
Weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego można również dokonać za pomocą aplikacji dostępnej pod adresem: https://sa.stat.gov.pl/formularz/
W województwie kujawsko-pomorskim w badaniach weźmie udział największa w kraju liczba ankieterów – ośmioro.
To też może Cię zainteresować
Tak było w 2021 roku
Według danych GUS – w krajowych podróżach (powyżej 2 dni) w roku 2021 uczestniczyło 88,1 proc. ankietowanych, natomiast w zagranicznych 11,9. Najwięcej Polaków wyjechało do Chorwacji i Grecji, a na następnych miejscach znalazły się: Czechy, Włochy, Hiszpania, Turcja, Niemcy, Słowacja, Bułgaria i Węgry.
