Jacek Czaplewski
Dokonało się. Real Madryt mistrzem Hiszpanii!
Dokonało się. Real Madryt mistrzem Hiszpanii! AFP/East News
Real Madryt został nowym mistrzem Hiszpanii. 34. tytuł w historii przypieczętował kolejkę przed końcem. W czwartek pokonał Villarreal 2:1 (1:0). Dwukrotnie trafił Karim Benzema - najpierw z gry, potem z rzutu karnego.

To 34. trofeum w historii "Królewskich" - drugie Zinedine'a Zidane'a w trenerskiej karierze. Real w decydującym meczu miał pełną kontrolę. Prowadzenie przed przerwą dał Benzema, który wykorzystał podanie od Luki Modricia. W drugiej połowie Francuz poprawił z rzutu karnego. Ma 21 trafień - to o dwa mniej od lidera strzelców ligi, Leo Messiego.

Real odebrał Barcelonie mistrzostwo na kolejkę przed końcem. "Duma Katalonii" swój dzisiejszy mecz przegrała z Ossasuną Pampeluna (1:2), a to oznacza, że traci aż osiem punktów. To dystans nie do odrobienia.

W mistrzowskim sezonie Real wygrał 26 spośród 37 spotkań. 8 razy dzielił się punktami, 3 razy przegrał (bramki 68-23). Jego bilans w meczach z Barceloną to zwycięstwo i remis (2:0, 0:0).

Real dokończy ligę na wyjeździe w meczu z Leganes. W Lidze Mistrzów musi odrabiać straty. Pierwszy mecz 1/8 finału przegrał z Manchesterem City 1:2. Rewanż na Etihad Stadium 7 sierpnia.

Real Madryt – Villarreal CF 2:1 (1:0)
Bramki: Benzema 29', 77' (k.) - Iborra 84'
Żółte kartki: Carvajal, Modrić, Isco - Quintillà
W 75 minucie Ramos nie wykorzystał rzut karnego (za szybko w pole karne wbiegł Benzema)

Real Madryt: Courtois - Carvajal (85' Lucas), Varane, Ramos, Mendy - Modrić (85' Valverde), Casemiro, Kroos (85' Isco) - Rodrygo (62' Asensio), Benzema, Hazard (62' Junior Vinicius).
Villarreal: Asenjo - Mario Gaspar - Pau, Sofian Chakla, Quintillà - Anguissa (83' Trigueros), Moi Gómez (63' Cazorla), Peña (46' Bruno), Morlanes (63' Iborra), Chukwueze (46' Ontiveros) - Gerard.