Dookoła Kraju Basków. Duńczyk Vingegaard wygrał trzeci etap i został liderem

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Duńczyk Jonas Vingegaard z grupy Jumbo-Visma wygrał w miejscowości Amasa-Villabona trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków i zdobył koszulkę lidera. Wyprzedził o dwie sekundy Hiszpanów Mikela Landę (Bahrain-Victorious) i Enrica Masa (Movistar).

Na ostatnich kilometrach zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France został "podprowadzony" do finiszu przez kolegę z ekipy, mistrza Węgier Attilę Valtera i wygrał pojedynek o zwycięstwo z dwoma kolarzami hiszpańskimi.

W klasyfikacji generalnej Vingegaard wyprzedza Landę o pięć sekund oraz piątego na mecie w środę Francuza Davida Gaudu (Groupama-FDJ) o 16.

Dotychczasowy lider Holender Ide Schelling (BORA-hansgrohe) był 44., tracąc 2.23 i spadł na 40. miejsce.

W sześcioetapowym wyścigu najwyższej kategorii World Tour Polacy nie startują. Rywalizacja zakończy się w sobotę w Eibar.

Wyniki 3. etapu, Errenteria - Amasa-Villabona (154 km)